Partea dreapta amortita

16-01-2012
sagem
Nu este medic/terapeut
sagem
Am o mare problema. Uneori imi amorteste partea dreapta (nu imi simt mina, piciorul) si nu stiu care e motivul. Am mers la diversi doctori, am facut diverse analize si nu am aflat mai nimic.
Mi s-a spus ca sunt in regula ca analizele mi-au iesit in regula.
Ultimul medic mi-a recomandat sa nu mai fumez si sa iau Aspacardin si Vagostabyl.(Am 22 de ani)
Tratamentul cu pastile l-am oprit dupa 2 zile.Ma simteam foarte agitata de la aspacardin si Vagostabyl.
Ce e de facut?ce as putea avea.Ce medic sa consult?Ce analize ar trebui facute.
Va multumesc.
4 comentarii
0
16-01-2012, ora 21:57
papytzu
Nu este medic/terapeut
papytzu
la apendicita te-ai gandit, eu sunt mai mult ca sigura ca de apendicita e vb, ai avut si stari de voma???
0
17-01-2012, ora 15:48
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Daca ma orientez asupra medicamentelor pe care le-ati primit, ajung la concluzia ca medicii care v-au vazut au considerat ca problema dvs este una neuro-vegetativa, adica simptomele sunt "pe sistem nervos". Eu nu va pot confirma sau infirma acest lucru, pentru ca nu v-am vazut, dar va sugerez sa faceti un consult psihiatric pentru elucidarea acestei probleme.
0
17-01-2012, ora 22:52
sagem
Nu este medic/terapeut
sagem
Cei de la neuro mi-au dat acest tratament.O consultatie la dumneavoastra ar putea elucida problema? As putea veni la Bucuresti numai sa stiu ce am si sa remediez problema.
Nu mai suport asemenea stari.
Va multumesc.
0
18-01-2012, ora 08:38
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Da, cred ca o consultatie psihiatrica la care sa aduceti toate investigatiile si analizele facute, paote elucida problema dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •