In urma cu 3 ani diagnosticata cu Parkinson

04-02-2008
ndana
Nu este medic/terapeut
ndana
Mama mea, a fost diagnostigata in urma cu 3 ani cu Sindromul Parkinson.I s-a prescris atunci Mirapexin 0.18, dupa care i-au schimbat cu 0.7 si Madopar, iar acum o saptamana I-au prescris Stalevo. De cand a inceput sa ia acest medicament nu se mai poate ridica din pat. Nu are niciun fel de dureri sau simptome doar ca nu se poate deplasa. Si-a facut analizele in urma cu 6 luni la Spitalul Elias... Vreau sa stiu ce se intampla? De ce nu poate sa mearga? Nu se poate impaca cu ideea ca la varsta ei nu se poate deplasa singura(52 ani).
6 comentarii
0
09-04-2009, ora 07:38
georgeta_i2007
Nu este medic/terapeut
georgeta_i2007
am citit mesajul tau si pot sa iti spun sigur ca este de la stalevo.am aceeasi boala nenorocita si nu am nici 40 de ani, am dureri cumplite de cap si de aceea medicul mi-a recomandat stalevo pe langa reqiup, bilobil si aflamil dar de cand am inceput sa il iau am inceput sa imi pierd echilibrul iar picioarele mele tremurau si se miscau singure cind stateam pe loc.m-am dus la medic si mi-a spus ca este de la stalevo si nu am mai luat si deja de a2 zi am putut sa merg mai bine.
0
21-05-2009, ora 22:00
SDI77SDI
Nu este medic/terapeut
SDI77SDI
SUNT O DOAMNA DE 52 ANI PENSIONARA . SUFAR DE BOALA PARKINSON DE 5 ANI AS DORI SA COMUNIC SI CU ALTE PERSOANE CE SUFARA DE ACEASTA BOALA, PENTRU SCHIMB DE IDEI DE SIMTOME, EVOLUTIE A BOLI, TRATAMENT .EU SUNT DISPERATA DE FELUL AN CARE DEBUTEAZA, RAPID SI CU URMARI CARE MA DEPRIMA. ASTEPT PERSOANE DORITOARE SA COMUNICAM.
0
22-09-2009, ora 23:23
channan
Nu este medic/terapeut
channan
barbat de 65 de ani, diagnosticat cu boala parkinson acum 3 ani, are dificultati in a se hrani...ce se poate face in legatura cu aceasta, excluzand internarea in spital, exista proceduri pe baza naturista;medicamente;ceaiuri care ajuta si-i incetineaza tremorul?
0
10-09-2010, ora 12:21
daniella72
Nu este medic/terapeut
daniella72
Am si eu tatal bolnav de Parkinson.Face tratament cu Madopar, Glepark(inlocuitor al mirapeximului care e fosrte scump) si Nicergolina(ori sermion).Are varsta de 67 de ani, a fost foarte activ, in sensul ca nu sta prea mult sa se odihneasca, contrar indicatiilor medicului de a nu face efort fizic peste masura, insa acuma nu se simte prea bine.Are insomnii si se simte slabit.Incearca sa nu se lase, face miscare zilnic, dar cred ca ar trebui sa ia ceva...niste vitamine, un somnifer eventual.NU prea vrea sa mearga la medic, retetele si tratamentul i l-am adus mai mereu noi.Ar fi minunata daca ar fi ceva naturist pentru aceasta boala grea.Daca aveti ceva cunostinte va rog si eu sa postati pe forum.
0
15-02-2011, ora 13:10
georgeta_i2007
Nu este medic/terapeut
georgeta_i2007
asi dori sa stiu daca la parkinson te doare in zona creierului.iti sta capul lasat pe spate.iti intepeneste gatul iar capul iti urca si iti coboara fara sa il poti controla
0
19-08-2011, ora 19:28
asociatia antiparkinson
Nu este medic/terapeut
asociatia antiparkinson
Asociatia Antiparkinson va ajuta si lamureste toate problemele dv.s
Cautati in Net si va astept scrisorile sau telefoanele
Dan Raican
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: