Pareza faciala. Tratament fara rezultat

102 comentarii 1 2 3 4
0
27-06-2015, ora 22:28
Alexandra Oanc
Nu este medic/terapeut
Alexandra Oanc
Buna seara Florin,
Eu am pus o intrebare pe acest forum insa nu a raspuns nimeni. Am avut si eu pareza faciala stanga, dupa tratament mi-am revenit 100%. Nu am ramas cu sechele si am urmat tratamentul exact cum a fost prescris de medic si in 10 zile am simtit o imbunatatire iar in alte 2 saptamani nu se mai vedea nimic. Multa sanatate si daca te pot ajuta cu un sfat comenteaza pe forum, am alerta activata.
0
27-06-2015, ora 22:52
Șerban Florin
Nu este medic/terapeut
Șerban Florin
Iti multumesc ptr răspuns, si doctorita mi-a spus ca s-ar putea sa raman cu sechele datorita faptului ca am hipersensibilitate la auz.. Incerc sa fiu tare numai ca plang aproape tot timpul
Numai Dumnezeu ma poate ajuta am sa ma rog si pentru voi
0
27-06-2015, ora 22:55
Șerban Florin
Nu este medic/terapeut
Șerban Florin
Imi spune cineva ce se întâmplă cand se zbate muschii?? Se vindeca sau e vorba de oboseala muşchiilor
0
27-06-2015, ora 23:14
Alexandra Oanc
Nu este medic/terapeut
Alexandra Oanc
Buna Florin, stiu ca este foarte stresanta asteptarea si este groaznic sa te gandesti ca ramai cu sechele. Este infricosator si asa am simtit si eu, insa a trebuit sa ma calmez pentru ca am o fetita mica si se speria de mine pentru ca nu vorbeam bine si gura pe partea stanga era foarte deformata. Este greu insa eu zic sa fii cat mai pozitiv si sa urmezi exact tratamentul, doar asa poti depasi pasul cu bine. La mine spasmele se si teau si aproape de vindecare, nu chiar asa de pronuntate, insa vindecarea ia timp. Am facut si acupunctura insa nu pot spune daca a ajutat sau nu. Acele acelea in buza si pe fata m-au ingrozit si am renuntat dupa a 4-a sedinta. Poate merge la tine. Sanatate si multa incredere.
0
27-06-2015, ora 23:19
Alexandra Oanc
Nu este medic/terapeut
Alexandra Oanc
Din cate stiu eu acele spasme exista in aceasta afectiune si sunt involuntare. Nu este semn ca se vindeca su nu. Le poti simti si aproape de vindecare cum le aveam si eu.
0
27-06-2015, ora 23:56
Șerban Florin
Nu este medic/terapeut
Șerban Florin
Ma bucur foarte mult ca te-ai facut bine, Te-a ţinut Dumnezeu tare avand si copil
Vreau sa ştiu daca si tu ai avut sensibilitate la sunete pe partea afectata, aud bine numai ca ma doare cand e galagie sau aud o sirena trecand pe langa mine.. E un coşmar,.. Am mers cu geamul deschis la masina la lucru lucrez tot in curent
Mentionez ca in seara de inainte de paralizie aveam un gust dulceag in coltul stang al gurii venind din partea de jos a gâtului
0
28-06-2015, ora 00:03
Alexandra Oanc
Nu este medic/terapeut
Alexandra Oanc
Eu nu am avut aceste simptome, mi-a amortit limba pe partea stanga inainte de paralizie si atat, insa eu m-am prezentat la medic in 24 de ore pentru ca am realizat ca ceva nu este ok. Dar nu am avut sensibilitate la zgomote.
0
28-06-2015, ora 00:11
Șerban Florin
Nu este medic/terapeut
Șerban Florin
Va multumesc doamna/domnişoară Alexandra ptr timpul acordat. Încontinuare voi cerceta.. Vreau sa ma mai vada câţiva neurologi sunt in a 6 a zi acum si mi-e teama de moarte la ce am citit pe acest forum.. Doamne ajută!
0
28-06-2015, ora 00:20
Alexandra Oanc
Nu este medic/terapeut
Alexandra Oanc
Eu zic sa va linistiti si totul va fi bine. Daca este de la curent, cu tratament se vindeca. Cu placere si sanatate multa.
0
25-07-2015, ora 15:19
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
un unchi de al meu sa tratat cu acupunctura...
0
30-01-2016, ora 15:43
Cristian211296
Nu este medic/terapeut
Cristian211296
Salut sunt din germania, am avut o pareza faciala pe partea stângă.
Sa intamplat miercuri 27.01.2016
Am fost la spital în centrul berlinului
Ma văzut un doctor neurolog
Mi-a fost luat lichid din coloana sa vadă dacă am tumoare sau altceva
Din fericire nu am avut nimic

Acum iau tratament Cortizon jumate de pastila dimineaţă jumate seara şi fac exerciţi pentru faţa.

Nu sunt speriat ca nu îmi trece dar intr-un fel trist puţin.

Sunt doar 3 zile de când sa intamplat.

Dacă mai apar alte indici, vindecari sau ceva revin.

Nu va speriaţi de nimic Dumnezeu e sus şi ne ajuta pe toţi.Sunt doar încercari.

Va mulţumesc. O zi buna!!! ♡
0
16-08-2016, ora 15:11
Alexandru4321
Nu este medic/terapeut
Alexandru4321
Buna ziua, Acum aproape 4 saptamani am facut pareza faciala periferica am fost internat, am facut tratament cu medrol, am inceput sa-l scad am ajuns la o pastila de 16mg, sunt la a 6-a sedinta de fizioterapie...va rog sa imi raspundeti la cateva intrebari
in cat timp se reface muschiul ( cel afectat este moale ) sunt curios in cat timp se intareste
Trebuie sa iau ceva special pentru a se reface sau o sa se refaca in timp ?
Adaugă un comentariu / răspuns
102 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: