Papiloame virale

23-06-2010
pflory
Nu este medic/terapeut
pflory
Buna seara!
Va rog mult sa ma ajutati.Sunt cu moralul la pamant, sunt disperata.Acum o luna am constatat ca s-au inmultit pe zona decolteului, pe abdomen si pe spate.Am mers la spitalul de dermatologie si le-am ars cu electrocauterul pe toate in mai multe etape.Cojile au inceput sa cada, pielea sa se vindece si fericirea sa imi apara, dar.au aparut altele NOI saptamana aceasta.Nu stiu ce sa mai fac sa le opresc, din ce cauza apar altele?are legatura cu alimentatia?am ceva in sange?are legatura cu soarele?de cand le-am ars de o luna merg numai acoperita pe decolteu, cu maneci lungi si ma feresc de razele soarelui.Pot merge la salina, are efect sarea ?Domnul Dr.la care am mers mi-a recomandat isoprinosine 4 luni si baraka 4 luni cate 3 cp pe zi.Oare se vor opri ?Nu mai suport sa le ard am toata pielea arsa.
Va rog spuneti-mi ce sa fac.
Va multumesc si va doresc multa sanatate si noroc in viata.
3 comentarii
0
24-06-2010, ora 10:48
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Aţi fost însărcinată de curând? e posibil ca unoeri să se înmulţească datorită imunodepresiei asociate cu sarcina. Faptul că le ardeţi, luaţi imunostimulatoare (isoprinosine şi baraka) ar trebui să vă ajute să luptaţi cu virusul şi să apară foarte puţine sau deloc în cele din urmă. Imunitatea puternică e soluţia cea mai bună
0
27-06-2010, ora 13:07
Alice-bv
Nu este medic/terapeut
Alice-bv
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Luna trecuta mi-am scos mai multe papiloame de pe gat iar peste doua zile sunt programata pentru cele de pe decolteu. pe gat insa, deja imi apar altele f mici. Din cate mi s-a spus, ele sunt doar neplacute, inestetice dar n-au potential malign. Asa ca, eu cred ca trebuie sa privim partea plina a paharului :-))Pentru cresterea imunitatii, mie mi s-a recomandat Echinaccea(de la Hofigal) dar eu inca
n-am luat. Voi incepe in curand si va voi tine la curent cu rezultatele. Va doresc numai bine!
0
02-12-2010, ora 12:26
Adytza20
Nu este medic/terapeut
Adytza20
Buna. Si eu am aceasi problema. Am avut 2 papiloame pe care doctorul le-a cauterizat, insa acuma dupa 1 luna de la cauterizare, mi-au mai aparut inca 4, tot pe gat. Am inteles ca sunt dezvoltate de HPV si ca din pacate nu exista un tratament pentru acest virus. Totusi o imunitate puternica poate sa lupte impotriva lui. Asta inseamna eliminarea totala a virusului din organism sau tot ramane acolo si se elimina doar somptomele (aparitia papiloamelor...) ? Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: