Pancreatita acuta

29-08-2009
Mariia
Nu este medic/terapeut
Mariia
Am fost diagnosticata cu pancreatita acuta si spitalizata timp de 8 zile. M-a mai vazut un gastroenterolog si acum astept rezultatele unor noi analize. Nedumerirea mea este cauza aparitiei acestei boli : nu sunt consumatoare de alcool si nici de litiaza biliara nu a fost vorba. Ma ajuta cineva sa gasesc o explicatie, chiar si in lipsa unor analize ? Pot reveni cu amanunte daca mi se solicita, imediat ce am rezultatele. Va multumesc !
4 comentarii
0
05-09-2009, ora 13:07
Mariia
Nu este medic/terapeut
Mariia
Am primit noile rezultate ale analizelor. Am Helicobacter Pylori - 2.27 U/mL. Alte rezultate : gama-glutamiltransferaza-34U/L, VSH - 37 mm/h, semne de anemie.H.P poate fi o cauza posibila ?
Multumesc !
0
25-09-2009, ora 22:19
aali
Nu este medic/terapeut
aali
la mine cel mai concludent a fost C.T am avut transaminazele foarte mari se mirau toti medicii cum de mai traiesc si icter mecanic.
0
26-09-2009, ora 17:25
Mariia
Nu este medic/terapeut
Mariia
Am facut saptamana asta CT si pancreasul e ok. La bila se vede namol. Mi-a recomandat o noua ecografie. Nu a fost necesara injectia cu substanta de contrast. Dr. a spus ca se vad f.bine organele. Nu sunt foarte linistita. Tin un regim alimentar destul de restrictiv. E foarte greu si asa...
0
26-09-2009, ora 19:22
aali
Nu este medic/terapeut
aali
Nu mai gandi negativ, cel mai bine este a nu te mai gandesti la ce ai.Eu tin regim de 2 ani si sunt bine sanatos mananc numai fiert.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: