Palpitatii si tensiune mare + acufene

01-03-2012
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
Totul a inceput acum 2 ani pe vremea cand faceam box (antrenamente foarte intense).Vreau sa zic ca imi batea inima atat de tare incat o simteam in cap (bateile inimii) dar imi trecea in cinci - zece minute.A venit si ziua cand am renuntat la acest sport si m-am simtit bine, dar dupa trei zile au inceput iar palpitatiile puternice insotite de tiuit in urechi ( tinitus ) care nu au disparut nici in ziua de astazi si se implinesc doi ani!!
Am 21 de ani nu fumez, nu beau cafea si am 1.65 cm. si 70 kg.
Cred ca a influientat mult si stresul, sunt o persoana care se 'preocupa' si ingrijoreaza, uneori fara motiv.
Analize am facut tot ce e posibil chiar si in strainatate, la inima am mai facut pe data de 23.sept.2011 tomografii, sange, urina.. totul e 'perfect'...
Cu medicul de familie nu prea am facut mare lucru..ma trimis la homeopatie unde nu am avut nici un rezultat.
Sper sa ma ajute cineva de aici, imi este greu sa fac chiar si activitati banale (sa urc scari, sa ma aplec) fara sa imi simt pulsatiile inimii in zona capului iar de tiuitul urechilor nici nu mai zic...
Inchei in speranta ca ma ajuta cineva si ca am fost explicit in detaliile problemei mele de sanatate.
2 comentarii
0
01-03-2012, ora 22:42
Vasile Vasile
Nu este medic/terapeut
Vasile Vasile
salut cezar, la fel patesc si eu cateodata cred ca o sa patesc ceva rau si o sa mi se opreasca inima... sau altele, la fel si eu de mic am fost sportiv de performanta pana la vro 18 ani si apoi am incheiat... acuma stau mai mult... si la fel ca si tine, patesc si eu cateodata cand urc scarile... o simnt cum imi bate in piept, si ma ia panica... cred ca mai mult este in capul nostru... Te salut si ai grija de tine!
daca mai vrei sa vb lasa-mi mesaj!
Numai bine!
0
02-03-2012, ora 13:08
irina12
Nu este medic/terapeut
irina12
nu e o idee atat de buna sa va ganditi ca este in capul vostru..
trebuie cautat motivul acestor manifestari.. probabil ca nu a descoperit nimeni nimic pentru ca investigatiile nu au fost facut in cadrul crizei..terbuie facut un ekg atunci cand simtiti bataile pentru a vedea daca intr-adevar este ceva patologic.
plus ca faptul ca este greu sa faceti activitati banale sugereaza ca ar fi totusi ceva. este de investigat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.