Palpitatii in zona inima-stomac

18-01-2013
pacientipo
Nu este medic/terapeut
pacientipo
Deci nu mai rezist...sunt diagnosticat cu intestin iritabil si din in cand am niste palpitatii puternice...nu poti sa-mi dau seama in ce zona deoarece eu stau mai cocosat..nu par sa fie palpitatii cum aveam eu la inima inainte de perioada asta grea..atunci simteam efectiv ca inima imi iese din piept ptr 2-3 secunde dupa care reveneam...

acum simt ca o vibratie puternica...

mi-am facut examen cu bariu..nimic..analize.toate ok mai putin bilirubina(am sindrom gilbert).inima..ekg si ecocardiografie..bune.nu mai suport..

crizele astea de palpitatii incep asa din senin.azi de exemplu am avut una exact dupa ce m-am intors linistit de la gastroenterolog..linistit ca m-am speriat degeaba cu stomacul...

ce naibii poate fi ?mai am asa junghiuri in piept dar mi-am luat tensiunea mai tot timpul.inclusiv dupa episodul de azi..avea tensiunea 13.9 si pulsul 77...
3 comentarii
0
20-01-2013, ora 16:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi anxietate. Incercati intai cu niste medicamente naturiste de la plafar.
Daca nu se rezolva, mergeti la o consultatie la medicul psihiatru sa va prescrie ceva.
0
26-01-2013, ora 16:49
Anarhia
Nu este medic/terapeut
Anarhia
Si eu am aceeleasi simptome de cam vre-un an, la aceste 'palpitatii' care sunt chiar tulburatoare cateodata si deasemena am sindrom gilbert.
Banuiesc ca e ceva legat de bila.
Sanatate
0
26-01-2013, ora 16:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti intai la un preot sa va spovediti si apoi la niste masluri.
Ca sa n-o incepeti de pe acum cu medicatie psihiatrica.

P.S.: Se considera ca bolile sunt cauzate de pacate.
Analizati ce greseli ati facut de-a lungul timpului si incercati sa nu le mai faceti.
Pacatelel sunt de fapt niste lucruri pe care le facem si care ne fac rau.
Noi insine ne creem boala, facandu-le. Intelegeti ?

Aveti credinta in Dumnezeu ca va veti vindeca si o sa vedeti ca se va rezolva de la sine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  •