Palpitatii in zona abdominala

24-04-2013
Mariuselu
Nu este medic/terapeut
Mariuselu
Buna ziua, ma numesc Marius Suiu am 21 de ani, student la educatie fizica si sport.Am citit pe site ca una din simptomele unui anevrism abdominal ar fi, , palpitatiile abdominale" pe care eu le simt, la o intensitate medie, dar nu tot timpul, am doar perioade cand apar aceste palpitatii.Eu de felul meu ma impacientez foarte repede si mi-e frica.Ce ar trebui sa fac, ca sa imi pot da seama daca intradevar e un anevrism abdominal sau e doar o temere de a mea.Va rog ajutati-ma
1 comentarii
0
24-04-2013, ora 17:06
AnorienRO
Nu este medic/terapeut
AnorienRO
Nu se poate pune diagnostic dupa un singur simptom, poate fi orice, sau poate fi nimic, poate fi doar o balonare, sau spasme musculare, intercostale etc.
Ce ar trebui sa faci este sa mergi la medicul de familie sa ii povestesti toate simptomele tale si eventual el va decide daca sa mergi mai departe la un consult de specialitate.

Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  •