Palpitatii

28-09-2008
jeanny
Nu este medic/terapeut
jeanny
Am boala Basedow graves si intre alte simtome am avut si palpitatiile. De cateva luni am facut tratament cu Thyrozol, Propranolol si Bromazepam si m-am simtit mult mai bine, insa de cand s-a racit vremea am iar palpitatii si am impresia ca ma sufoc. Endocrinologul mi-a spus sa iau regulat Egilok, -ce si fac- insa am inceput sa am si dureri in zona inimii. O sa fac saptamana viitoare TSH-ul si FT4 si daca nu este de la tiroida ar trebui sa ma duc la un cardiolog. Precizez ca adorm foarte greu, am tensiunea foarte mica si daca am o criza mi se face rau cu transpiratii reci, ametesc si am impresia ca cad jos, atunci am 80 cu 55 si pulsul 54. Asta se intampla de obicei cand nu pot adormi si dimineata am deja iarasi pulsul marit (peste 80). Am impresia ca am o piatra pe inima si nu ma lasa sa respir. Cred ca e si o problema ca tensiunea este de obicei mica si pulsul marit, asa ca nu mai stiu ce sa fac, - va rog sa-mi dati un sfat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici