Palpitatii, mana amortita, intepaturi inima

17-10-2013
Cristina001
Nu este medic/terapeut
Cristina001
Ma numaesc Cristina si am 20 de ani.As avea si eu nevoie de sfatrile si parerile dumneavostra..

Acum 2 ani aveam probleme cu repiratia, respiam greu si aveam o apasare in piept, am fost si am facut ekg si totul a fost bine mi-au spus ca am doar un mic suflu si ca nu e nici o problema, am luat Magne B6 si mi-am revenit, de vreo 2 luni a aparut iar acea apasare in piept si mai puternica, simteam cum ma apasa 2 kg pe piept, am luat iar magneziu si a disparut in cateva zile, insa mai am unele intepaturi sa le zic asa tot in pipet le simt dar nu intr-un punct, le simt imprastiate...aseara m-a intepat inima 40-50 de secunde nu am putut sa ma ridic sau sa respir ptt ca ma intepa foarte tare (sau poate era un muschi...nu stiu), azi de dimineata mi-a dat iar un junghi..am si palpitatii uneori...iar acum imi simt bratul stang amortit, slabit de la umar in jos, nu am furnicaturi...si uneori dar asta mai rar simt o arsura in spate, in stanga, e rara, tine cam un minut dar arde fte tare, nu doare...va rog eu mult sa ma ajutati cu un sfat daca puteti...multumesc din suflet...si mai tin sa mantionez ca ieri am stat in curent si m-am trezit cu dureri de ochi...ma dor la fiecare miscare...si amorteala poate fi de la curent?
2 comentarii
0
17-10-2013, ora 17:08
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
este vorba probabil de atac de panica, anxietate, somatizari, mergeti la psiholog pentru psihoterapie
0
18-10-2013, ora 00:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Cristina001

Anxietate cu somatizari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele stresului asupra sănătății inimii sunt diferite la femei și bărbați
  • De ce apar palpitatiile?
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •