Palma peste ureche

10-05-2013
andreescuionut32
Nu este medic/terapeut
andreescuionut32
Buna ziua.acum cateva zile am primit o palma peste urechea stanga..nu a fost o palma tare, dar, mi s-a infundat urechea si de atunci este infundata.rar se mai desfunda si aud ok, daca ma tin de nas si suflu parca se desfunda putin si am senzatia ca scapa aer pe acolo.nu ma doare absolut deloc, nu curge nimic.problema este ca nu pot sa ma duc la doctor, asa ca nu prea stiu ce sa fac.am inteles ca ar putea fi de vina trompa lui eustache, poate gresesc. daca tin degetul in ureche, cand il scot pentru cateva secunde aud perfect.va rog un raspuns, multumesc!
5 comentarii
0
10-05-2013, ora 18:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e nevoie de consult orl
poate fi perforatie de timpan
nu tre sa ajunga apa deooc in ureche
incalzestio i interior cu aer cald de la uscatorul de par
0
12-05-2013, ora 10:59
andreescuionut32
Nu este medic/terapeut
andreescuionut32
Va multumesc pentru raspuns.Din pacate nu am stiut de apa, si pot sa spun ca a ajuns f multa apa, am si incercat sa curat cu betisor de ureche dar nu s-a intamplat nimic.aceleasi simpotome.voi face tot posibilul sa ajung la un doctor.daca am perforatie de timpan, timpanul se "auto repara" cumva ? inca odata va multumesc !
0
15-05-2013, ora 10:33
andreescuionut32
Nu este medic/terapeut
andreescuionut32
Buna ziua.Din nou am facut baie si a ajuns apa la ureche, apoi au urmat niste dureri infernale, o vizita la urgenta, iar doctorul a spus ca am timpanul fisurat, fisura fiind de marimea unei "gamalii de ac".I-am spus ca voi pleca de curand cu avionul, a spus ca daca vreau sa imi lipeasca o membrana de ou peste timpan..eu am ales sa mai astept..ce sfat imi puteti da? iau picaturi si nurofen de atunci.la zbor stiu ca o sa mestec guma..cum se lipeste acea membrana?a spus ca trebuie sa imi zgaraie putin timpanul sa sangereze ca sa poata aplica membrana.Va multumesc !
0
07-06-2015, ora 14:14
Razvanpopescu
Nu este medic/terapeut
Razvanpopescu
Buna ziua, mam batut cu un coleg si mia dat cu fundul palmi peste ureche si
ma doare foarte tare de atunci si de auzit aud dar incet ce am sau ce trebuie sa fac??
0
08-06-2015, ora 07:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
urgent consult ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.