Puroi la masea

275 comentarii 1 2 ..... 9 10
0
28-09-2015, ora 09:59
RoxxyAndreea
Nu este medic/terapeut
RoxxyAndreea
Buna ziua,

In urma cu doua luni am avut gat inflamat, amigdale de asemenea plus o intepatura in gat persistenta care abia de cateva zile mi-a trecut de tot ; desi inca o mai simt, la fel de incomoda, din cand in cand..am mers la 2 medici la ORL...ambii confirmand ca gatul e in regula; analizele bune; Ultima doctora de la ORL m-a rugat sa fac o radiografie la dinti..dansa a zis ca i se pare ok..insa ar fi bine sa o vada si un stomatolog. Asa ca am dat-o unei doamne stomatolog care mi-a citit-o: puroi la o masea; o masea plombata peste nerv..a zis ca referitor la puroi.."nu este de joaca" si ca este cel care ar fi putut sa imi provoace intepaturile acelea...este posibil?mentionez ca la un moment dat am avut un abces...care s-a si spart de la sine..si ma "chinuie" dperiodic o durere la o masea..Multumesc mult.
0
28-09-2015, ora 17:45
Dr. Sandita Dan
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Sandita Dan
Da, este foarte posibil
0
29-09-2015, ora 13:37
RoxxyAndreea
Nu este medic/terapeut
RoxxyAndreea
Multumesc pentru raspuns
0
20-03-2016, ora 15:10
Burli
Nu este medic/terapeut
Burli
Bună ziua! Am şi eu o problemă, acum 3zile s-a umflat măseaua, am fost în Munchen la un doctor stomatolog, mi-a făcut o radiografie iar apoi mi-a tăiat punga cu puroi. Mi-a pus un pansament după aceea şi mi-a dat antibiotice. Astăzi am fost din nou şi mi-a schimbat bandajul, peste 3ore bandajul mi-a căzut. Se poate întâmplă ceva? Menţionez ca fumez iar de mâncat am încercat să manang în cealaltă parte. Mulţumesc mult!
0
04-12-2017, ora 20:32
glavan diana
Nu este medic/terapeut
glavan diana
Buna ziua! Am si o masea care am puroi la ea si mi sa umflat si partea dreapta ! Nu sunt in tara sunt in Germania si aici nu imi permit sa merg la un doctor ca este foarte scump ! Am luat timp de 3 zile ibuprofen dar durerea tot persista si nu da inapoi deloc ! Ce pastile pot cumpara de aici ?
Adaugă un comentariu / răspuns
275 comentarii 1 2 ..... 9 10

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar aftele bucale?
  • Ce sunt aftele bucale și cum să le tratezi
  •