PSIHOTERAPIE DE CUPLU

19-12-2009
dafff56
Nu este medic/terapeut
dafff56
AM MULTE PROBLEME!RELATIE CU SOTUL MEU NU MERGE !
NE CERTAM IN PERMANENTA!
PRACTIC ACUM NU SUNTEM O FAMILIE!
MA SIMT SINGURA MEREU!
ALALTERI AM VRUT SA MA OMOR !
AM LUAT O MULTIME DE PASTILE SI AM VRUT SA TERMIN CU VIATA ASTA CARE E DOAR SUFREENINTA!
SOTUL MEU NU E ALATURI DE MIINE IN NICI O DECIZIE!
ACUM MA SIMT F RAU FIZIC SI PSIHIC ! AM NEVOIE DE SPRIIN ! SI SOTUL NU MI-L DA!
M-AM GANDIT DACA NU MA SPRIJINA SA MA INTR-UN SPITAL DE PSIHIATRIE, SAU MACAR AMBULATORIU!
ASA NU POT SA MAI REZIST!
CE MI PROPOPUNETI?
SPITALUL DE PSIHIATRIE OBROGIA E BUN!

AM FOST INTERNATA IN SP JUDETEAN CONSTANTA SI VROIAU DEJA SA MA INTRNEZE LA PALAZU!
SI AM SEMNAT CA NU SUNT DE ACORD ACOLO!
ACEASTA VESTE MI-A CAZUT CA UN BUMERANG!
CE SA FAC?
ASTEPT RASPUNS ! VA MULTUMESC!
2 comentarii
0
21-12-2009, ora 01:11
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Dumnezeule, cum sa te omori? Ce rezolvi cu asta? Viata merita traita, este un drept pe care il dobandim cu totii atunci cand ne nastem.
Incearca sa identifici cauzele pentru care sotul tau se poarta astfel cu tine. De cand si-a schimbat atitudinea, ce anume il nemultumeste? Ce fel de persoana era inainte? Gaseste-ti pentru moment echilibrul discutand cu prietene foarte apropiate care te inteleg, mergi la sala, fa ceva, aduna-ti puterile pentru a depasi aceasta perioada.
Apeleaza la un psihoterapeut sau mergi la un homeopat sa-ti dea niste remedii pentru a te redresa d.p.d.v. psihic.
Nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi in ceea ce priveste relatia ta de casnicie, dar in niciun caz nu trebuie sa-ti pui capat zilelor pentru ca nu mai functioneaza. Si cred ca nici internarea intr-un spital de psihiatrie nu este o solutie. Mai mediteaza si vezi cat de mult se merita sa te sacrifici in asa hal. Mai scrie-ne si spune-ne cum te simti.


Iti doresc multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa ne auzim cu bine!!
0
09-04-2010, ora 13:13
moschino 25
Nu este medic/terapeut
moschino 25
buna daff56. nu stiu in ce situatie te afli acum ca vad ca mesajul e de ceva timp. Ce varsta ai? eu am intrat pe forumul asta tocmai pt si eu am probleme in cuplu. dar indifirent ce faci viata e minunata si trebuie sa o traiesti asa cum stii tu mai bine incat sa fii fericita si implinita. Gandeste te ca sotul tau nu e singurul barbat de pe pamant si poate nu e cel care ti se potriveste. poate c jumatatea ta te asteapta undeva acolo.
parerea mea ca ar trebui sa vb deschis cu el sa i spui ce te deranjeaza si chiar sa mergi la un terapeut. asta vreau si eu sa fac, numai ca eu nu vad viata atat de rea in continuare si eu chiar nu am un barbat care sa nu ma sprijine sau sa mi faca pe plac. in fine la mine e alta problema. daca mai vrei un sfat citeste cartea Echilibru Trup minte de osho, poate iti va da raspuns la intrebarile tale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul