PROBLeME CU MENSTRUATIa(parere medic)

08-04-2010
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
Buna.. luna trecuta adica in martie mi0a venit ciclul 9 zile foarte mult pana in ultima zi. dupa accea a trecut la scurt timp a inceput sa ma doara la ovare doua zile mai tare dupa accea surd... nu stiu ce poate fi luna aceasta mi-a venit ciclul insa tine de o saptamana si abia daca se umple adica doar un picur precizez ca am ciclu doar din august 2009
2 comentarii
0
09-04-2010, ora 08:40
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca a trecut mai putin de un an de la menarha (prima menstruatie), asemenea tulburari sunt, de regula, normale. Daca simptomele sunt suparatoare, un tratament homeopatic ar fi de prima alegere. In nici un caz nu luati medicatie hormonala.
0
15-05-2010, ora 23:02
lenutza28
Nu este medic/terapeut
lenutza28
buna seara, va rog mult sa ma ajutati si pe mine, de 3 ani sunt plecata din tara si de atunci misa dereglat menstruatia, adik am dureri foarte mari de burta, spate, greata, vomituri, nu pot sa stau in picioare, nu pot sa merg, ma simt foarte slabita, doau zile nu pot sa fac nimk, nu pot sa manc, dk incerc sa mananc vomit tot chiar si apa.am fost la doct acum 2 ani mi-a gasit un chist ovarian, am avut tramatanem cu antico.., cat timp am luat tramatenul mam simtit bine, dupa ce le-am lasat iarasi au aparut durerile, am fost iarasi la doct de familie, la doct ginec., am facut ecograf, testul papanicolau si au iesit totul ok, le-am supus k ma ce patesc atunci cand imi vine menstr..si mi-au spus k e normal.chiar e normal sa am acesete dureri?luna aceasta am fost cam stresata si mi-a intarziat o sapt menstr.., ieri mi-a venit, azi mam simtit foarte rau, mi sa facut rau pe strada de a fost nevoie sa vina salvarea, doct de pe salavare mi-au zis sa ma duc iarasi la doct k nu e normal asa ceva.azi timp de ora am avut niste dureri de burta insuportabile, am luat un calmat dar dupa ora si-a facut efecut, deobicei in 10-15 mint imi reveam dar azi., va rog sa imi spune-ti e normal ceia ce mi se intampla?si de ce ma simt asa de rau si am durerile astea?
va rog mult sa ma ajutati cu un sfat
va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.