PROBLEME HEPATICE

12-11-2012
asolomon583@gmail.com
Nu este medic/terapeut
asolomon583@gmail.com
Buna ziua tuturor ! Va cer o interpretare urmatoarelor investigatii:ECO ABDOMINALA ;FICAT micronodular, marit cu dimensiuni simetrice, ecostructura neomogene, VBdim norm, cu alchene, colecist decliv. CBP, VP normale, PANCREAS; normal.Staza gastrica importanta.SPLINA cu ax lung13, 2cm, hil splenic normal. RINICHI dimensiuni normale. microlitiaza renala pred stg. VU, PROSTATA ; normal Fara lichid de ascita in abdomen.
ANALIZE DE LABORATORHLG HB 17, 2 G/DL, HT52, 7%, TROMBOCITE 190000, LEUCOCITE 7800MM, VSH 2MM/1H, FIBRINOGEN 155 mg/dl, GLICEMIA93mg/dl, uresang 38mg/dl, AST88u/l, ALT55U/L, FOSFATAZA ALCALINA 97U/L, BILIRUBINA TOT 0, 9MG/DLCOLESTEROL 153MG/DL, TRIGLICERIDE 134MG/DL, HDL COL36MG/DL, ELECTROFOREZA ALB 53, 4, ALFA 1 4, 1, ALFA 2 9, 6, BETA 12, 6, GAMA 20, 3, RAPA/G 1, 15%
VA MULTUMIM!
1 comentarii
0
15-01-2013, ora 21:52
bombonikababy
Nu este medic/terapeut
bombonikababy
buna seara. am si eu o intrebare dak se poate sa imi raspundeti cat mai repede deoarece eu am inceput o scoala de manichiurista si am hepatita de tip b cu HBS prezent iar acum nu stiu dak sa mai continui scoala sau nu deoarece voi lucra cu publicul si imi este teama ca nu ma va angaja nimeni dak va sti ascest lucru. Mentionez ca nu pot ascunde acest lucru la angajator deoarece mi se fac analize si mi se va cere adeverinta medicala de la medic precum ca sant apta pentru munca de manichiurista. va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici