PROBLEME GINECOLOGICE

30-11-2010
ANISOR
Nu este medic/terapeut
ANISOR
In urma cu 2 luni am consultat un medic ginecolog deoarece am observat ca am o secretie vaginala in exces, disurie, prurit genital.Mi s-a pus Dg.Metroanexita cr.acutizata pt.care am primit tratament cu ZANOCIN, CERVUGID, KETOPROFEN.Am urmat tratamentul insa fara nici o ameliorare. Am mers din nou la control dupa care mi s-a spus ca am Vaginita, am primit ACICLOVIR crema, spalaturi vaginale cu TANTUM ROSA SI OVULE COLPOTROPHINE.Am urmat si acest tratament dar niciun rezultat. Amfacut testul BABES PAPA NICOLAU SI E BUN, UROCULTURA=NEGATIV. Am facut bai de sezut cu ceai de galbenele, musetel, flori de salcam, pelin. Urmez de 3 luni tratament cu Singulaire si Claritine. CE POT SA MAI FAC? VA MULTUMESC!
3 comentarii
0
01-12-2010, ora 17:16
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
DACA MAI AI SECRETIE VAGINALA DU.TE SA.TI FACA O ANTIBIOGRAMA CA POATE E VREUN MICROB. SA FII ATENTA SA NU.TI FIE FRIG LA PICIOARE SAU LA SPATE CA DEGEABA FACI TRATAMENTUL. DACA ESTI CASATORITA SAU AI PRIETEN TREBUIE SA FACA SI EL TRATAMENT DACA E VORBA DE UN MICROB. AI GRIJA LA IGIENA INTIMA SA FIE FACUTA DUPA FIECARE ELIMINARE, CONTACT SEXUAL SI SA NU FOLOSESTI SAPUNURI IRITANTE. EU UNA MA IMPAC BINE CU UN SAPUN DE LA HERBAGEN PE BAZA DE PLANTE PT ZONA INTIMA. SANATATE
0
04-12-2010, ora 01:30
GIANY
Nu este medic/terapeut
GIANY
BUNA-SEARA! VOI TRECE DIRECT LA SUBIECT.PE DATA DE 4 SEPTEMBRIE MI-A VENIT O SCURGERE MARONIE FOARTE PUTINA TIMP DE 5 ZILE, DUPA CELE 5 ZILE, MI-A VENIT CICLU, CARE A DURAT INCA 5 ZILE.DE ATUNCI SI PANA IN MOMENTUL DE FATA NU MI-A MAI VENIT CICLU DELOC.AM FOST LA DOCTOR GINECOLOG SI MI-A SPUS CA NU SUNT INSARCINATA, AM FACUT ECOGRAFIE PELVINALA ENDOVAGINALA SI REZULTATUL A FOST BUN.EU AM 30 ANI, 158CM SI 75KG.DOCTORITA MIA SPUS CA DIN CAUZA GREUTATI NU-MI VINE CICLU;iINTREBAREA MEA E;TREBUIE SA MERG LA UN ALT DOCTOR GINECOLOG? VA ROG DIN SUFLET SA-MI DATI UN SFAT, VA MULTUMESC!
0
29-06-2011, ora 13:28
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
Acesta nu este un raspuns profi data de un medic...nu apare cm datorita greutatii, schimba medicul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.