analizele de laborator arata 20-100 menopauza | Forumul Medical ROmedic

analizele de laborator arata 20-100 menopauza

10-12-2009
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
Buna ziua Am varsta de 34 ani doar, am facut analiza la sange a fsh-ului si este 26.7 iar val laboratorului arata de la 20-100 menopauza,
LH- AM 18.4 IN LIM NORMALE FATA DE LABORATOR
ce anticonceptional sa folosesc pt a masca efectele nedorite ale perimenopauzei am stari de anxietate.am luat logest dar mia fost greata nu am mai luat ce imi recomandati JASMIN E BUN? ASTEPT RASPUNS URGENT MULTUMESC
2 comentarii
0
12-12-2009, ora 09:29
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu sunt bune nici Logest nici Yasmine...nu lua din auzite hormoni caci poti avea mari neplaceri.Pentru a contracara simptomele premenopauzale sunt utilizate, in mod obisnuit, progestativele gen Utrogestan [ din a 15-a pana in a 25-a zi a cicluli menstrual ], sau Orgametril [ din a 5-a pana intr-a 25-a zi a cilului ], sau Agreal, sau Climara plasturi etc.. Black Cohosh sunt iar capsule naturiste foarte bune in aceasta situatie, plus multe alte produse naturiste pe care le gasesti usor pe piata si care pot fi de ajutor. Cere parerea unui medic ginecolog, nu mai lua medicamente fara recomandare calificata.Dar ce te face sa te gandesti la 34 de ani la menopauza ?
0
12-12-2009, ora 20:10
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
MULTUMESC PT RASPUNS.GANDUL CARE M-A DUS SI PE MINE SI PE MEDICUL GINECOLOG LA PREMENOPAUZA ESTE VALOAREA FSH CARE A IESIT 26.7iar val. laboratorului arata -de la 20-100 menopauza, LH- 18.4 -IN LIM NORMALE - FATA DE LABORATOR.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să te pregateÈ™ti pentru menopauză
  •