PREINFARCT?

13-05-2015
alyna alina
Nu este medic/terapeut
alyna alina
Buna ziua.
Sunt foarte confuza si in ceata..am doar 31 ani...si ma gandesc ca nu poate fi vb de un preinfarct.sper...aseara am vb cu cineva pe facebook..care mi a dat o veste care m a socat...am avut un fel de soc...ptr ca la cateva minute...sa simt o durere imensa in zona inimii...de nu puteam respira profund...respram doar usor si repede ca un catel...nu stiu cata a durat asta.nu cred ca mai mult de un minut desi mi s a parut o vesnicie...apoi mi s a lasat pe brat.acum inca mai simt asa o usoara intepatura in brat...ma ueti ajuta cu un raspuns??? nu am avut niciodata pb cu inima.ca am facut mai multe interventii si a tb s afac electrocardiograma ptr anestezie.stiu ca am avut multe pb in ultimul timp...si m am zbuciumat mult...sa fie un preinfarct????
va multumesc!
2 comentarii
0
15-05-2015, ora 07:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Puteti sa mergeti la un cardiolog pentru analize mai amanuntite.

Mai degraba un atac de panica...
0
15-05-2015, ora 10:54
alyna alina
Nu este medic/terapeut
alyna alina
da..multumesc...asa m-am ganidt si eu..ca a fost un atac de panica...voi merge...multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: angina de preinfarct

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: