POLIPI

04-10-2011
gvx
Nu este medic/terapeut
gvx
Buna ziua, am si eu un baietel de 4 ani care este programat pentru operatia de polipi.In urma cu aproximativ 2 luni ne-am prezentat la medicul orelist cu ganglionii din jurul gatului foare inflamati, iar acesta ne-a spus ca avem polipi si pentru tratarea, revenirea la forma initiala a ganglionilor ne-a dat zinat 4ml de 2ori pe zi, nurofen 3ml la 8ore si aerius sirop 3ml seara, timp de 10 zile.Dupa tratament a inceput gradinita si a racit din nou.I-am adinistrat amoxiclav jumatate de pastila la 12 ore, nurofen 5ml la 8ore si aerius 3ml seara.Dupa o saptamana de antibiotic am fost la control si ne-a programat pentru operatia de polipi, invocand faptul ca asa nu o sa mai raceasca.Ce e drept din august si pana in prezent doarme noaprea cu gurita deschisa.Acum ii administrez septilin 5ml de 2ori pe zi si pe data de 11 oct., trebuie sa ne prezentam la operatie.Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca este neaparat nevoie de operatie de polipi, caci nu stiu ce sa fac, iar baiatul meu nu sforaie noaptea.Va rog sa-mi spuneti daca exista un tratament fara sa-l mai operez, caci imi este foarte teama, mai ales ca va fi cu anestezie generala.Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.