operatie de polipi... recidivarea lor (in proportie de 70%)

12-11-2013
MIHAELA-9
Nu este medic/terapeut
MIHAELA-9
BUNA ZIUA

baietelul meu are 7ani si 5 luni a fost operat in 2010 de polipi si au recidivat in proportie de70%-va rog sa-mi spuneti daca avem vreo sansa sa-i reducem cu COLARGOL1% si sa-mi spuneti daca da cite zile pe luna si cite luni trebuie administrat-prospectul spune ca max 5 zile pe luna-dar dvs sunteti cel mai in masura sa ma sfatuiti sa fac ce este corect si daca mai sunt si alte tratamente ptr a nu mai fii reoperat- multumesc anticipat.
4 comentarii
0
12-11-2013, ora 19:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum am scris de multe ori
1. conteaza regimul alimentar
se exclud compket citricele, sucurile, dulciurile cu coloranti si euri, mezelurile cu euri si condimente
2. se fac inhalatii, aerosoli, aromoterapie, salinoterapie
3 colargolul 2 pic la 8 ore 10 zile.. 3 luni
0
13-11-2013, ora 15:12
MIHAELA-9
Nu este medic/terapeut
MIHAELA-9
Va multumesc din suflet ptr raspuns si va rog sa-mi explicati la punctul2 de la raspunsul dvs salinoterapie constind in aparatul de salin de camera?sau doar de cura de salina la munte si va rog sa-mi spuneti aerosolii cu ce solutie si cite zile pe luna si cite luni, la fel si ptr aromaterapie-va multumesc ptr rabdare si intelegere.
0
13-11-2013, ora 16:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este suficient aparat salin de camera
aerosoli se fac cu 1 fiola acc+ 2pic de ulei volatil de eucalipt+ ceai de musetel cald cate 2 sedinte pe zi 10 zile
0
13-11-2013, ora 19:03
MIHAELA-9
Nu este medic/terapeut
MIHAELA-9
Cu aerosolii putem merge paralel si cu colargolul- aerosolii 10zile pe luna tot 3luni ? se pot face ca o terapie 3luni -10zile pe luna si in cure de cite ori pe an?? MULTUMESC si sa va tina DZEU sanatos ptr tot ce faceti ptr oameni. Exista vreo ordine a etapelor, nas curat+COLARGOL apoi aerosoli sau este aleatoriu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: