pierdere inexplicabila in greutate

17-01-2015
dan1970
Nu este medic/terapeut
dan1970
Buna ziua,

Ma numesc Dan, am aproape 45 de ani.

Imi cer scuze de la inceput pentru limbajul ne-medical.

Muncesc in China.

Totul a inceput acum 4 luni, cand am inceput sa am bolboroseli abdominale, dureri abdominale la palpare, sub ombilic, in jurul ombilicului cat si deasupra lui - cateodata in toate cele 3 locuri, alteori separat.

Catodata durerile dispar complet...

Am avut 92 de Kg - am 1, 84m. Acum am 86 de Kg : toate cele 6 Kg pierdute in cele 4 luni.

Nu am temperatura, am pofta de mancare, nu am diaree, nu am ganglioni umflati. Am scaune regulate. Parca urinez mai des ca de obicei - desi apa nu prea beau...

Nu sunt apatic, am energie, uneori parca am ceva probleme vizuale...

Am fost la spital aici, in China, am facut gastroscopie, colonoscopie, RMN, Raze, TOTUL ESTE OK...

Pentru colonoscopie, mi-au dat sa beau o solutie ca sa-mi dreneze intestinul : dupa aceasta 'curatare fortata', nu am mai avut acele bolboroseli intestinale / balonari, durerile au slabit in intensitate, dar inca exista, si continui sa slabesc - mai usor, dar slabesc...

Am facut toate testele de sange...mi-a iesit doar glicemia un pic marita...

Va rog, este CINEVA care ma poate ajuta cu un sfat ?

Va multumesc din suflet, si va doresc multa sanatate !
1 comentarii
0
17-01-2015, ora 17:23
krisskross
Nu este medic/terapeut
krisskross
Salut.Eu ma numesc Cristi si am la fel dureri de stomac ma inteapa in toate partiile in special zona centrala si sub coaste partea stanga.Am facut ca tine toate analizele posibile la mine a iesit amilaza un pic mare adica 105 din 100 max.si restul nimic decit durere.La a opta cind am intraat de urgente mi au zis sa fav testul de helicobacter pyroli si va toate dureriile por fi provocate de gazele intestinale.Cu slabitul zic ei ca este o chestiune de psihic ptr ca te gindesti tot timpul (oare daca am facut toate analizele si ecografii si rafiografii si scanere si endoscopii oare ce sa fie... Ceva grav...)si asa incepe depresia stresul etc etc.mie mi se intampla la fel si eu muncesc in alta tara...si eu sunt disperat asa xa iti dau un sfat fii tare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: