Picioare si maini reci

21-03-2007
loredana g
Nu este medic/terapeut
loredana g
Mai intai Buna Seara. Sunt nou venita pe acest forum.Problema mea este urmatoare: nu reusesc decat foarte greu sa-mi incalzesc mainile si picioarele in conditiile in care in casa este foarte cald. Am efectuat o oscilometrie si aceasta mi-a indicat circulatie venoasa de 2.5 la gamba si 0.5 la glezna.Mi s-a recomandat:Pentoxifilin retard 1cp/zi, Detralex 2cp/zi si Antiflebitic gel.Am inceput ratamentul de 2 zile si simt o durere sau mai bine spus o presiune la nivelul gambei destul de jenanta.Va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac sa continui tratamentul sau sa nu. Ar trebui sa fac alte investigatii suplimentare? daca da ce? Medicul care mi-a facut oscilometria mi-a recomandat sa fac multa miscare si sa urmez tratamentul 3 luni si repetarea oscilometriei.VA MULTUMESC
8 comentarii
0
22-03-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
buna loredana! ar trebui sa urmezi tratamentul recomandat timp de 3 luni si apoi sa vezi care este rezultatul. poti sa mai faci in afara de oscilometrie si un eco doppler arterial si venos la nivelul membrelor inferioare. plimabarea este importanta! multa sanatate si sa auzim de bine!
0
23-03-2007, ora 00:00
adelaide
Nu este medic/terapeut
adelaide
Buna Loredana. Eu pentru aceeasi problema ca a ta, iau Pentoxi retard si vitamina E si sunt foarte multumita de rezultat. Sanatate!
0
15-06-2009, ora 22:35
danneeza
Nu este medic/terapeut
danneeza
buna ziua!am si eu o foarte mare problema:MAINILE SI PICIOARELE-MI SUNT RECI SI UMEDE chear daca afara este destul de cald.Este foarte jenant in conditiile in care lucrez cu acte si trebuie sa am tot timpul un servetel sa-mi sterg mainile care pe deasupra se si umfla.Am aceasta problema de cand ma stiu si tare mult mi-as dori sa scap de ea.
VA MULTUMESC MULT DE TOT!
0
13-07-2009, ora 13:37
vio93
Nu este medic/terapeut
vio93
buna danneeza!!!si eu am aceeasi problema ca si a ta de cand eram mica!!ai primit vreun raspuns in legatura cu asta ?dak da te rog sa-mi zici si mie pt k sunt disperata!!a devenit insuportabila chestia asta!!daca este cineva care stie vreun remediu va rog sa-mi spuneti si mie!!va multumesc mult!!
0
15-07-2009, ora 16:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da, urmeaza tratamentul pana la sfarsit asa cum iti spun dcotorii si vei constata ceea ce iti scriu eu aici
negru pe alb: NU TE VA AJUTA CU NIMIC !

Este o iluzie sa crezi ca niste otravuri chimice pot ajuta la astfel de probleme la care doctorii nici macar nu stiu de unde vin ! Ca sa nu mai vorbim de intoxicarea organismul cu aceste 3 toxine diferite care in combinatie dau rezultate pe care nici un doctor nu le poate preveni.

Facem pariu !?

De remedii da la Dumnezeu sau de homeopatie nu ai auzit inca ?
0
17-07-2009, ora 20:54
danneeza
Nu este medic/terapeut
danneeza
vio93 inca nu mi-a dat nimeni nici un raspuns.si nici eu nu am gasit remediul.cineva ma indrumat sa iau GINKO PRIM, am luat dar fara nici un rezultat(am urmat o cura de 3 luni).mi s-a mai spus k exista o pudra contra transpiratiei si vreau s-o incerc si pe aia dar inca nu am gasit-o.TE ANUNT DAK GASESC UN REMEDIU.Chestia ciudata este k atunci cand sunt acasa n-am nimic am mainile normale, cum plec undeva deja incepe cosmarul.cred totusi k o problema cu stresul, emotii nestapanite nu stiu ce sa mai cred!!!!!!
0
25-08-2009, ora 15:29
Terra Mater
Nu este medic/terapeut
Terra Mater
Cine VREA cu adevarat sa se vindece, de boli degenerative (inclusiv cancer in metastaza), ii voi trimite cartea cu singura terapie eficienta 100%. Dar, pentru ca aceasta sa dea rezultatele scontate, TREBUIE SA VREA SA SE VINDECE SI SA CREADA CU ADEVARAT IN SANSA SA DE VINDECARE!
0
25-08-2009, ora 16:08
Terra Mater
Nu este medic/terapeut
Terra Mater
Pentru inceput eliminmati carnea, pestele, ouale, untul, uleiul din hrana voastra. Adoptati o alimentatie 100% BIOLOGICA ( tot ceea ce este zarzavat, legume, fructe din gradinile taranilor si din livezile acestora, care nu au fost supuse chimizarii nici cu ingrasaminte, nici cu ierbicide, nici cu insecticide. Consumati 13 pahare (1 paha r= 250 ml) de suc de mere si morcovi (puteti adauga si sfecla rosie, patrunjel, telina) zilnic, si faceti cel putin 2 clisme cu cafea arabica zilnic. Repet: cine vrea sa isi recapete sanatatea, trebuie sa inteleaga ca TREBUIE SA RENUNTE la orice aliment infestat chimic. Si sa imi scrie la adresa postata mai sus; am sa ma straduiesc sa ii trimit toate informatiile de care are nevoie pentru a reusi. Trebuie doar sa gasesc modalitatea de a trimite cartea (caci despre o carte este vorba), pentru ca de azi dimineata ma chinui si nu reusesc sa o expediez cui deja mi-a furnizat adresa sa. Eu insami urmez terapia descrisa cu lux de amanunte in acest manual si deja am inceput sa obtin rezultate ( micute, e drept, dar nu pot sa astept chiar un miracol de azi pe maine, in rezolvarea unei boli grele de care abia acum 3 ani am devenit constienta ca m-a atacat: sclerodermia. Am avut (si inca mai am desi in diminuire) aceleasi simptome pe care le descrieti voi si chiar muuult mai multe si mai grele. In orice caz, aceste mici victorii pentru mine inseamna enorm, in conditia in care mnedicii nu mi-au propus altceva decat cortizon si mi-au spus ca mai pot spera la maxim 4-7 ani de viata. Imi vine sa urlu bucuria mea intregii lumi si ma simt datoare sa marturisesc tuturor ca nu trebuie sa moara nimeni de boli provocate (prin alimentatie sau vaccinuri, medicamente, ploi a acide, dare chimice pe cer) si nici nu trebuie sa sufere aiurea, pentru ca altii (niste scelerati, avizi de putere si bani) au decis sa decimeze omenirea pe cale chimica. Nu asta este natura, nici tot ceea ce ei ne prezinta ca normalitate de zeci de ani ( chiar sute). Noi suntem "programati" genetic pentru a ne hrani cu produse naturale, neumflate de hormoni, pesticide, metale grele. Toate bolile asa zise genetice ni le-au provocat ei, prin cele enumerate mai sus. Tot ceea ce inca se cultiva dupa metodele stramosilor si din voia exclusiva a naturii este benefic. Dci, cautati sanatatea si vindecarea in imediata vecinatate a voastra; Industria chimica, alimentara, farmaceutica, au modificat natura pentru a prospera cei care stau la varf. Noi, consumatorii doar ne-am imbolnavit. Folositi propriile minti: uitati-va la tot ceea ce se intampla cu voi, in jurul vostru si reflectati. Astea sunt semnele vremurilor pe care le traim. Invatati sa le cititi si sa actionati corect in consecinta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: