PENTRU UN DOCTOR DACA SE POATE VA ROG

06-02-2009
OANA-IRINA
Nu este medic/terapeut
OANA-IRINA
NU AM GASIT PASTILELE DE YASMIN LA TIMP IN FARMACIE( SE PARE CA DIN CAUZA CRIZEI) SI TREBUIA SA LE IINCEP MARTI. LE-AM INCEPUT JOI CU PASILA DE JOI, NU CU CE ADE MARTI. ESTE CORECT SAU TREBUIA SA IAU SI DIN URMA. VA ROG MULT DACA SE POATE SA PRIMESC UN RASPUNS. AM INTELES CA TREBUIE SA FOLOSESC PROTECTIE SUPLIMENTARA DAR ESTE BINE CUM AM INEPUT SAU NU MAI CONTINUI LUNA ASTA SI INCEP DE LA URMATORUL CICLU?
VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNSURI
2 comentarii
0
06-02-2009, ora 14:32
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Un doctor iti va da cu aproximatie acelasi raspuns pe care l-ai primit si la celalalt subiect postat
0
06-02-2009, ora 16:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Deci tu ai uitat sa iei doua pilule.Ai inceput bine, joi cu cea de joi.Urmatoarele 7 zile faci protectie suplimentara cu prezervativ sau spermicide sau te abtii de la contacte sexuale.Termini folia normal si pauza de 7 zile o reduci cu doua zile, deci urmatoarea folie o incepi dupa cinci zile de pauza.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul