o problema cu cosurile: pe frunte si pe barbie

26-11-2009
kristiano
Nu este medic/terapeut
kristiano
Buna ziua Dr. Ana-Maria Slanina

Am si eu o problema cu cosurile. Am pe frunte si pe barbie, Am folosit Retin-A dar mi se inrosea pielea si se decoja si nu dadea nici un rezultat.ce as putea sa folosesc ca sa imi treaca???
Si as mai vrea sa va intreb ceva: De cate ori ma duceam la mare imi treceau cosurile din cauza apei sarate, Nu as putea cumpara sare de mare de la farmacie sa o dizolv in apa si sa tamponez cu vata asa pe frunte??? Sau sa iau sapun cu sulf si sa fac o pasta si sa mi-o pun pe fata iar dupa ce se usuca sa ma spal??
3 comentarii
0
06-01-2011, ora 17:01
draogos
Nu este medic/terapeut
draogos
buna seara Dr. Ana/Maria Slanina, , , am si eu o problema cu mama mea, va rog mult sa/mi dati un raspuns daca se poate. Acestea sint analizele pentru hepatita b pe care le/a facut de curind. TGO 20, 7 TGP 28, 4 colesterol 271 trigliceride 71 bilirubinul 0, 60-0, 11 creatinina 0, 73 uree 32, 01 glicemia 93 vsh 3/7. Eu momentan nu sint in tara si as vrea sa ma ajutati cu un raspuns daca e posibil pt. ca sint putin ingrijorat, , , v-as ramine recunoscator, va multumesc mult, cu respect...
0
09-01-2011, ora 16:02
draogos
Nu este medic/terapeut
draogos
raspundeti-mi si mie va rog !!!
0
04-04-2011, ora 10:55
alexuch
Nu este medic/terapeut
alexuch
Buna ziua!

Doamna doctor Slanina Ana Maria as dori si eu un sfat. Vreau sa le fac cadou parintilor bilete intr-o statiune pentru tratarea afectiunilor lor, dar nu stiu unde ar fi mai indicat. Mama sufera de reumatism si tata are probleme cu coloana, a fost diagnosticat cu hernie de disc acum 4 ani. Va multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •