PAREZA LA GAT

20-01-2013
MARIA ANCA
Nu este medic/terapeut
MARIA ANCA
Am pareza la gat de doua luni au fost perioade cand nu am vorbit de loc iar acum vb mai mult in soapta sau deloc.Corzile vocale arata bine (mi-au bagat camera pe gat), am facut RMN, am fost 14 zile la o salina artigficiala la LUGOJ, am facut aerosoli cu aparatul, acum sunt pe injectabil iau BRUFEN si iau si un tratament naturist cu plante, vin si miere, analizele au iesit bine nu este infectie, am fost la dentist si nu sut probleme dar eu cand tusesc imi vine puroi in gura si tot fara voce sunt.Am mai patit asa si cu ani in urma dar in doua trei zile imi revenea vocea iar in primavara iarasi am stat 2 luni fara voce pana m-am dus la Praid si dupa trei zile am vomitat puroi si pe nas si pe gura pana mi-a revenit vocea.Acum nu pot sa merg la Praid pana in aprilie si eu totusi sper sa se gaseasca un tratament sa imi revina vocea.DACA ATI PUTEA SA IMI RASPUNDETI SCRIETIM VA ROG -
2 comentarii
0
20-01-2013, ora 20:54
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Nu pare totusi sa fie pareza a corzilor vocale.Este posibil sa te ajute si un remediu homeopatic, probabil Lachesis, asa ca e bine sa consulti si un medic homeopat. Numai bine
0
21-01-2013, ora 15:35
MARIA ANCA
Nu este medic/terapeut
MARIA ANCA
MULTUMESC FRUMOS, O ZI BUNA !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.