PARAZITI INTESTINALI

12-09-2010
DELIA MARIA
Nu este medic/terapeut
DELIA MARIA
BUNA ZIUA
AM SI EU O INTREBARE
BAIETELUL MEU ARE 5 ANI. NU I-AM FACUT NICIODATA UN TRATAMENT PENTRU PARAZITI INTESTINALI.
NU STIU DACA ARE SAU NU, DAR AM AUZIT CA O CURA CU ULEI DE SAMBURI DOVLEAC NU ARE CE SA STRICE.AM VAZUT CA SUNT SI CAPSULE CU ULEI, MAI USOR DE ADMINISTRAT (EL POATE INGHITI PASTILE, NU DOAR LICHIDE). PROBLEMA ESTE DACA SA II FAC O CURA PREVENTIV SI CUM SA II ADMINISTREZ CAPSULELE? NU II FACE RAU DACA NU ARE PARAZITI? NU II ATACA FICATUL, CHIAR DACA ESTE UN PRODUS NATURAL? VA ROG SA MA AJUTATI IN ACEASTA PROBLEMA. AS VREA SA STIU MAI MULTE DESPRE ACEST SUBIECT. COPILUL ESTE BINE, MANANCA BINE, NU AM NICI UN SEMN CA AR AVEA CEVA, DAR AM AUZIT TOT FELUL DE INTAMPLARI DE LA ALTE MAMICI. VA MULTUMESC
1 comentarii
0
13-09-2010, ora 21:48
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Multumiti lui Dumnezeu ca este sanatos si nu deveniti "paranoica"...scuzati-ma ca spun spun asa. Fiecare mama vrea tot ce e mai bine pentru copilul sau, vrea sa previna si sa faca tot ce e mai bine sa-l protejeze, dar daca copilul este bine, NU interveniti abuziv, s-ar putea sa-i faca rau. Pastrati informatiile aflate pentru cand ar fi nevoie, cumva, dar nu e cazul sa le folositi, chiar daca sunt naturiste substantele folosite. Parerea mea. Asa...poti auzi atatea de ti se increteste paru pe ceafa si ajungem sa traim in stres...bucurati-va de bine si nu fiti ingrijorata fara motiv. Atrageti situatiile pozitive, nu cele negative. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul