Oxiuri - durere la spate, burta, fese, picioare si uneori maini

20-05-2012
florin_1106
Nu este medic/terapeut
florin_1106
Buna ziua.
Am rugamintea daca se poate sa primesc un sfat referitor la problema cu care ma confrunt de la inceputul acestui an. Mai exact, in prima zi a acestui an, dupa ce mi-am petrecut revelionul cu mai multi prieteni, unde am servit diverse mancaruri aduse de catre toti cei prezenti (platouri) am avut o criza intestinala severa care s-a manifestat cu balonare si durere intestinala severa ( senzatie de stical ciobita in intestine). In urma diverselor investigatii facute am fost diagnosticat cu colon iritabil si infestare cu oxiuri. Am urmat diverse tratamente (albendazol - 2 x 2 pastile la interval de doua saptamani, iar mai nou am facut un tratament cu tinizol - 1 saptamana, saprosan - o saptamana si inca o saptamana cu fasigin). In urma acestor tratamente am avut o oarecare ameliorare, iar in momentul de fata simptomele au revenit, in special in zona spatelui durerile fiind mai puternice ca pana acum.

Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici