Ovule contraceptive - anticonceptionale. Help!

26-08-2014
dddd1910
Nu este medic/terapeut
dddd1910
Buna ziua! As fi foarte recunoscatoare celor care imi vor raspunde la intrebare. Din pacate medicul meu de planning familial este in concediu si am ramas cam la ananghie. Iau anticonceptionale Stodette de 3 luni si in fiecare din aceste 3 luni am avut asa numitul spotting. Cam o saptamana a durat in fiecare luna, incepand din a treia sapt de administrare a pastilelor. SUNT PROTEJATA chiar daca am spotting, eu luand pastilutele corect? Si daca as dori sa folosesc in paralel si OVULE CONTRACEPTIVE (spre ex Pharmatex), acestea interactioneaza cu anticonceptionalele sau isi fac treaba fara sa afecteze protectia acestora? Trebuie sa stiu daca sa continui cu anticonceptionalele inca o luna, mai ales ca voi avea activitate sexuala in timpul celei de-a 4 folii. VA MULTUMESC MULT! ASTEPT RASPUNSURILE DVS!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •