Ovare polichistice

26-11-2008
sene_dana
Nu este medic/terapeut
sene_dana
Buna ziua.
Am fost diagnosticata cu ovare polichistice si mi-a dat doctorul sa iau duphaston din a 11 zi de cand imi vine menstruatia pana in a 25 a zi.
Eu iau si Reductil pt slabit.
E indicata o astfel de interactiune intre aceste doua medicamente?
Am inteles ca "ovarele polichistice" le am in urma unei dereglari hormonale si ca asta ar fi si cauza faptului ca m-am ingrasat f mult in ultima perioada.
Credeti ca e ok sa iau Reductil pt slabit?
Va multumesc.
6 comentarii
0
27-11-2008, ora 10:44
claudet
Nu este medic/terapeut
claudet
raspund printr-o intrebare, si eu am aprox.aceeas problema, dar nu am reusit saiau nici un trat.de frica nu reusesc sa ajung la medic
0
06-12-2008, ora 16:23
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
exista tratament naturist pt asta si chiar se scapa relativ usor de asta.Doar ca e in jud Neamt
0
07-12-2008, ora 19:22
claudet
Nu este medic/terapeut
claudet
puteti sa imi dati mai multe relatii, despre medicatia naturista si adresa?eu locuiesc aproape de Neamt
0
08-12-2008, ora 09:45
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
In comuna Borca, sat Sabasa locuieste o femeie data in Formula As, numele ei este Lupescu Ana dar e cunoscuta peste tot ca mama Ana.Daca dai cautare pe google gasesti un articol din ziar.Ea vindeca boli f grave, iar ovare polichistice, noduli mamari sau fibroame sunt o joaca.Prietena mea era disperata pt ca avea f multe chisturi si menstruatie la 3-4 luni, Acum nu mai are nimic.Iti las si un nr de tel al ei:
0233 269 600.Mergi cu incredere pt ca merita si nu este scumpa.Daca sunt oameni care nu au bani, ea nu le ia nimic, E f credincioasa.A ridicat singura o biserica.La ea se trateaza si profesori universitari de la Iasi.
0
08-12-2008, ora 15:05
claudet
Nu este medic/terapeut
claudet
multumesc, o sa incerc
0
23-02-2009, ora 15:04
mary.pencu
Nu este medic/terapeut
mary.pencu
Buna.
Eu am luat Reductil si nu ti-l recomand. L-am luat prescris de o doctorita de la Parhon. Produce tensiuni in sani si dupa ce il intrerupi mai rau te ingrasi, ceea ce iti cauzeaza si mai mult ovarelor polichistice.
Mie mi s-au inmultit foarte tare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.