Otita externa furunculoasa

15-03-2013
George6666
Nu este medic/terapeut
George6666
Buna seara acum 4zile am fost diagnosticat cu otita externa furunculoasa! Numai bine ca m-au operat si am inceput antibiotic injectabil oxacilina si gentamicina la 6h. Astazi am primit externarea si doctorita mi a zis ca sunt vindecat 90% si cum ajung acasa sa mi scot mesa din ureche...a inceput sa mi curga un lichid din ureche este normal? Astept raspunsuri urgent deoarece nu stiu ce sa fac. Va multumesc!
5 comentarii
0
15-03-2013, ora 20:13
George6666
Nu este medic/terapeut
George6666
Mentionez ca am probleme de 2 saptamani dar acum 5zile am gasit un medic bun care mi-a dat acest diagnostic, spunand ca se formase un mic chist.astept cu nerbdare raspunsul dvs.!va multumesc !
0
15-03-2013, ora 21:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. dupa cate cunosc...furunculoza Nu se opeteaza
daca a fost un chist sebaceu suprainfectat...Da se incizeaza
2. avand in vedere ca nu stiu sigur ce a fost acolo.. Nu pot sa dau sfaturi
sunati medicul care a operat
0
15-03-2013, ora 22:03
George6666
Nu este medic/terapeut
George6666
M-am exprimat gresit a fost incizat nu operat...dar imi este teama sa nu patesc ceva credeam ca sa vindecat de dimineata am fost externat si mi s-a spus ca este 90% vindecat si sa revin miercuri la un control, dar imi tot curge un lichid galbui-rosu si ma mananca..as fi dorit inca o parere..
0
15-03-2013, ora 22:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu siguranta ai un tratament local indicat
piti pune cateva pucaturi de apa oxigenata ca sa curati secretiile si dupa aplici tratamentul inducat de d. dr
0
15-03-2013, ora 22:24
George6666
Nu este medic/terapeut
George6666
Nu mi sa mai dat niciun tratament nimic..si ma si mananca..ma voi duce maine daca arata ror la fel...:( va multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: