Otita congestiva

11-02-2015
MihaelaGrig
Nu este medic/terapeut
MihaelaGrig
Buna ziua, cam acum o saptamana mi-a aparut ca un fel de ganglion umflat in fata urechii din partea dreapta. la cateva zile mi-a aparut alt ganglion umflat dar la obraz. Azi dimineata, m-am trezit cu partea dreapta a fetei umflata...nu foarte rau..cu tot cu ochi si ganglionii umflati de sub barba. Am fost la medic si mi s.a spus ca acel ganglion din fata urechii se trage de la o infectie a urechii, iar cel de la obraz de la o masea.Diagnosticul: otita congestiva. As vrea sa stiu si parerea dumneavoastra..Multumesc
2 comentarii
0
11-02-2015, ora 19:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu poate fi OTITA fara sa doara urechea
si numai un medic ORL poate sa puna diagnosticul de otita
simptomele care sunt descrise..sunt caracteristice infectiior dentare si este necesar un consult stomatolog sau maxilo-facial..si radiografii la radacina dintilor afectati
0
11-02-2015, ora 19:13
MihaelaGrig
Nu este medic/terapeut
MihaelaGrig
Doamna Doctor s.a uitat in urechea mea..si mi-a spus ca am infectie acolo..a chemat si medicul dentist sa se uite..si dansa a spus ca acel ganglion de pe obraz este de la o masea, iar cel de la ureche se trage de la ureche. Specific ca nu ma doare urechea..dar nici perfect nu ma simt..ma jeneaza..e o stare de disconfort si cand ma apasa acolo ma doare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiul demonstrează poate fi redusă în siguranță îndepărtarea ganglionilor limfatici la pacienții cu cancer de sân
  •