Otita, circulatie a sangelui slaba, dop de ceara ?

03-06-2010
IonutMat
Nu este medic/terapeut
IonutMat
Buna ziua, sunt un baiat de 24 de ani din Iasi si as vrea sa fiu lamurit daca se poate asupra unei posibile boli. Ea se manifesta in felul urmator: dureri slabe in spatele urechii drepte la circa 2 centimetrii spre ceafa, cu mici palpatii in ureche, tiuit in ambele urechi, ameteli la concentrare, oboseala usoara. Am fost la medic neurolog si m-a examinat dandu-mi verdictul de nevralgie si am luat o combinatie de pastile, dintre care celebrex si piracetam, probabil pentru circulatia sangelui. Explicatia mea este ca durerea din spatele urechii vine de la faptul ca acum 4 ani am mers cu capul descoperit iarna, iar doctorul mi-a zis ca s-a sensibilizat urechea la frig. Dupa ce am luat tratamentul adevarul este ca 70% din durere, care era locala si temporara, a inceput sa dispara insa acum au aparut ametelile, desi usoare si nu chiar grave. Eu am solicitat un RMN insa mi s-a zis ca nu este necesar, eu fiind si pesimist declarandu-ma bolnav de cancer... acum doctorii daca m-au impins spre pastilele precizate mai sus atunci sper ca asta era solutia problemei sau nu ? Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.