Osteomielita+fibrolipomixom

12-03-2012
vasea_13
Nu este medic/terapeut
vasea_13
In 1991 am fost diagnosticat (extemporaneu) cu osteomielita+fibromiosarcom femur drept. Operat. Examenul anatomo-patologic indica fibrolipomixom infiltrativ cu prindere osoasa.
In 1995 recidivat si internat cu diagnisticul de mixom recidivat, osteomielita reactivata. Operat.
In 1998 recidivat, acelasi diagnistic, alt spital - tratament cu kefadim si mandol.
Pana acum am fost cuminte - doar durerile obisnuite de primavara si toamna.
Anul trecut (2011) prin octombrie au inceput durerile sa se accentuieze. Am facut radiografie, scintigrafie osoasa si RMN (la sfarsitul lui februarie) unde imaginile iti produc fiori. Parerile medicilor sunt impartite in osteomielita recidivata care presupune tratament cu vancomicina, sau tumora osoasa. Mi s-a aratat cu degetul spre Budapesta. Budapesta cere bani multi si timp. Incep sa disper. Ce sa fac?
7 comentarii
0
12-03-2012, ora 08:12
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu aveti nevoie de bani pentru tratamentul in strainatate.
Este suficient sa initiati demersurile necesare obtinerii formularului E112, ce va permite sa va tratati in strainatate.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
0
12-03-2012, ora 09:36
vasea_13
Nu este medic/terapeut
vasea_13
Cum se face decontul ? Platesc eu apoi sa astept pana o sa-mi deconteze CASS-ul? Acopera statul Roman integral cheltuielile (interventia chirurgicala, tratamentul, spitalizarea etc)? In Romania chiar nu se poate o astfel de interventie?
0
12-03-2012, ora 09:39
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Mi-ati precizat clar ca sunteti trimis in strainatate de catre medici, ceea ce inseamna ca s-au epuizat sansele de a fi tratat in tara.
Nu trebuie sa platiti nimic, ci sa completati dosarul formularului E112, cu care se deconteaza contravaloarea tratamentului.
Nu trebuie sa platiti absolut nimic, pentru ca nu vi se va deconta nici un leu!!!!!!!!!!!!!!.
Pentru detalii suplimentare, imi puteti scrie direct pe mail, unde va voi explica procedura.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
0
12-03-2012, ora 09:50
vasea_13
Nu este medic/terapeut
vasea_13
Buna ziua!
Deja am o programare la Budapesta pentru biopsie care costa 700euro. Nu am mail-ul d-voastra
0
12-03-2012, ora 09:52
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Aveti datele mele de contact cand faceti "click"pe numele sau pe fotografia mea.
Nu am dreptul sa fac publice, aici pe forum, aceste date.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
0
12-03-2012, ora 10:21
vasea_13
Nu este medic/terapeut
vasea_13
Am trimis mail. Multumesc foarte mult
0
13-03-2012, ora 00:53
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
nu stiu unde vreti sa mergeti la budapesta, insa daca imi permiteti sa va dau un sfat
prof dr. Szendroi Miklos, el este poate cel mai tare in chirurgia tumorilor osoase din europa centrala:
http://www.european-hospital.com/en/article/7246-The_11th_EFORT_Congress.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: