Oreion la 30 de ani

15-05-2013
claudia83fg
Nu este medic/terapeut
claudia83fg
Buna ziua d-nul Dr Fluerariu. Vineri am avut o durere ingrozitoare de cap, ochii rosii, vreau sa precizez ca la locul de munca e, , curent, , Luni aveam sub urechea dreapta o unflatura dureroasa la asemanare unui dop de plastic, apoi sa marit sa intins pe cat, ca o para fff dureros la atingere, gatul (stanga dreapta nu mai putem sal misc brusc), durere in gat, febra 38 cu 4, durere si la cealalta ureche, am fost la 3 medici, pareri diferite, (de la curent, ganglioni de la masea, , , nu am masea cariata, , , de la amigdalite) ufff. Am fost la ORL si a zis ca e Oreon, la apasare am avut dureri ingrozitoare, Acum stau acasa cu doua fulare dupa gat, caciula in cap, si medicamente iau Brufen 400, de 2 ori zi si Beviplex N una dimineata si una la ameaz, si Diclofenac Gel 2 ori pe zi, dar imi arde pielea de la el. Am si doua unflaturi mici cum e bobul de graunte pe gat mai injos, sunt ingrizorata nu ii aveam, Gura nu o pot deschide doar un cm. Va rog D-nule Dr sa imi raspundeti si de data asta, asa cum a-ti facuto tot timpul si va multumesc din nou. E Oreon?Ce sunt aia mici? E normal si la cealalta ureche, un pic e unflat dar dureros?Sunt bune medicamentele ce le iau? Ce sa mai iau, ce sa fac. Va multumesc mult.
2 comentarii
0
16-05-2013, ora 09:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. poate fi si oreion.. dar personal am dubii
2. POate fi un Flegmon Periamigdalian ( un medic ORL.. daca se uita la amigdale poate sa., ti spuna concret.
3. Poate fi O Sialoadenita ( parotidita) inflamatie acuta bacteriana a glandelor salivare
se investigheaza si se trateaza la Maxilo-facial
0
16-05-2013, ora 11:20
claudia83fg
Nu este medic/terapeut
claudia83fg
Va multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: