Oprirea ciclului dupa o zi

30-03-2015
PatriciaAri
Nu este medic/terapeut
PatriciaAri
Mi-a venit ciclul normal, cand trebuia, insa mi s-a orpit dupa prima zi. Durata pe care o aveam la ciclu era de 5-6 zile.sunt foarte ingrijorata care ar putea fi cauza?tin sa mentionez ca am avut dureri foarte puternice in prima zi si am luat un algocalmin un ketonal si un ibuprofen seara. peste noapte m-am racit, adica am fost putin racita iar peste noapte am avut febra mare m-a durut rau gatul si am inceput sa iau antibiotice ( amoxicilina). de asemenea nu am avut contact sexual neprotejat doar cateva penetrari inainte de actul proriu-zis..sa fie din cauza medicamentelor ?
3 comentarii
0
31-03-2015, ora 18:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Yes.
0
15-08-2015, ora 12:11
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Si bineinteles ciclul a revenit.
0
26-12-2018, ora 01:32
popesculu
Nu este medic/terapeut
popesculu
acum aproximativ 10 zile am avut un contact sexual neprotejat, dar care nu a fost finalizat. a doua zi am avut dureri menstruale f puternice și am luat 2 algocalmin, 1paracetamol și 1 antinevralgic. cu aprox o săptămână înainte începusem să iau rigevidon, dar l am întrerupt 3 zile, după care am mai luat o pastila și acum nu mai iau deloc. menstruația a fost o zi și s-a oprit. acum am dureri abdominale că și cum ar trebui sa vina și doar atât. as vrea să știu care sunt șansele să fie vorba de sarcina sau e altceva. vă multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: menstruatia intrerupta