Iritatie pe capul penisului si sub capul penisului

16-01-2011
michaelj
Nu este medic/terapeut
michaelj
Buna ziua..am 20 de ani si de vre-o 3 4 saptamani ma confrunt cu o iritatie pe capul penisului si sub capul penisului care arata sub forma unor bubite albe ca niste basicute.

Rog un doctor sa ma ajute cu o sugestie.
32 comentarii 12 Înainte ›
0
09-02-2011, ora 18:19
i ruxandra
Nu este medic/terapeut
i ruxandra
buna ziua! am 29 de ani si am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice, mi s-a dat tratament cu siofor de 1000, sa i-au jumatate de pastila dimineata si cealalta jumatate seara. am citit prospectul la siofor si ma speroe ce-mi recomandati? va multumescu!
0
25-02-2011, ora 17:48
niulian19@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
niulian19@yahoo.com
fibromul pediculat extrauterin se poate indeparta odata prin operatia de cezariana?
0
11-03-2011, ora 20:04
marcclaudia
Nu este medic/terapeut
marcclaudia
Buna, am o problema si rog daca se poate un sfat. Anul trecut am avut o problema cu sangerare vaginala, care a durat cam 3 luni, perioada in care am sangerat abundent si cu cheaguri de singe. Am fost la ginecolog, la urgenta, am facut testul papanicolau, a iesit negativ, dar s-a oprit doar dupa ce un medic mi-a recomandat folosirea de contraceptionale. am luat enorm de mult in greutate, peste 20 de kg, astfel am renuntat la conceptionale, si iarasi a revenit sangerarea. unde sa mai merg, deoarece acuma am 2 probleme sangerare si obezitate???!!!
0
25-03-2011, ora 10:28
omulet
Nu este medic/terapeut
omulet
buna ziua, am 37 de ani si in urma cu o luna am fost internata la urgenta din cauza unui chist eclatat; in urma examinarilor s-a constatat ca as avea ovare polichistice dar desi am fost la doi medici ginecologi tratamentul prescris se cam contrazice: unul mi-a prescris meleva 35 iar celalalt mi-a recomandat tratament cu azitrox, fara anticonceptionale pentru ca sunt trecuta de 35 de ani; uitandu-ma pe net am citit ca problema mea s-ar rezolva mai degraba la un endocrinolog...asadar sunt foarte bulversata si va rog tare mult sa ma ajutati
multumesc
0
30-03-2011, ora 22:24
alexandravet
Nu este medic/terapeut
alexandravet
buna seara. Am fost diagnosticata cu cancer de col uterin si am facut raze apoi am fost operata in urma cu 7luni. Intrebarea mea este daca pot sa fac sport mai ales daca pot sa alerg.rezultatele controalelor ulterioare operatiei sunt foarte bune.Multumesc
0
02-06-2011, ora 09:06
jefenson
Nu este medic/terapeut
jefenson
buna, mama a fost la ecograf si i-a fost gasit un chist de 3 mm, medicul i-a sugerat sa mearga peste 6 luni din nou la un ecograf sa vada daca a mai evoluat sau nu, intrebarea mea este :cat de grav este, sunt foarte speriat si stresat, sa incerce ceva tratament naturist?
0
03-06-2011, ora 22:11
alexandravet
Nu este medic/terapeut
alexandravet
Buna jefenson. Ceea ce are mama ta nu inseamna neaparat ca este grav. Bineinteles ca nu este o simpla raceala dar nu trebuie sa fie de speriat.Daca tine sub control si merge la controale va fi bine pt ca in urma controalelor va afla ceea ce este de facut pe mai departe. Chisturile nu sunt grave doar ca trebuiesc urmarite iar cand au o anume marime se opereaza.Operatia nu este una grava doar se scoate chistul si se face prin diferite feluri.Dar asta trebuie sa explice un medic profesionist. Ceea ce pot sa iti spun ca nu trebuie sa fi asa stresata pt ca nu este nimic grav iar femeile in ziua de astazi se confrunta cu asa ceva si chiar si cu ceva mai grav. Crede-ma, toate au o rezolvare si trebuie doar sa luptam si sa avem grija de noi si de vietile noastre. Sper ca am reusit sa te mai linistesc. Pa.
0
03-06-2011, ora 22:15
alexandravet
Nu este medic/terapeut
alexandravet
[ENTRU MARCCLAUDIA. un sfat prietenesc- mergi la un doctor bun ginecolog. Contraceptivele se pot inlocui cu altele care iti fac bine la organismul tau si nu vei mai lua in greutate.Si eu am luat un fel de contraceptive in urma carora am luat in greutate dar le-am schimbat si chiar am si slabit si m-am mentinut la o aproximativa greutate. Doar ca eu nu mai folosesc acum. Ceea ce este de facut sa cauti un medic ginecolog bun.
0
21-06-2011, ora 12:38
Nicoleta Oae
Nu este medic/terapeut
Nicoleta Oae
Buna ziua!! ma numesc Nicoleta si am o operatie clasica pentru extirparea unui chist pe ovarul drept de 4, 50cm. In urma operatiei am fost diagnosticata cu endometrioza, mi sa recomandat tratament cu Marvelon timp de 6 luni( anticonceptionale luate cu pauza de 7 zile), deja sunt la a doua luna de medicatieinainte de operatie am facut testul CA 125 a carui valoare era de 47m/l, acum o luna am repetat testul si surpriza...valoare era de 219m/l, dr.meu mi-a spus sa repet testul peste o luna, imi puteti spune cat de periculoasa este valoare aceasta si cat de grava este aceasta boala?

Va multumesc in avans!
0
05-07-2011, ora 19:47
floreadaniel
Nu este medic/terapeut
floreadaniel
Buna ziu!Ma numesc Florea Daniel am 24 ani.am fost operat in luna februarie de varicocel a.c operatia a decurs normal, la o perioada de 3 luni am fost diagnosticat cu hidrocel:( m-am operat dar sunt nedumerit pentru ca eu am in continuare testicolul umflat (testicolul in interior) si este un pic jenant. de ce a ramas testicolul umflat inca nu ar trebui sa se retraga? va rog ajutati-ma cu un raspuns multumesc
0
11-07-2011, ora 17:11
alexandra2000
Nu este medic/terapeut
alexandra2000
buna ziua.de 3 saptamani ma confrunt cu o problema. in timpul actului sexual simteam o mica durere.credeam ca e ceva trecator insa de fiecare data aceea durere exista. am incetat orice contact sexual cu iubitul meu. dupa cateva zile am observat secretiile vaginale. de 2 saptamani tot le am.am zile cand nu suntt asa demse, dar azi de exemplu mi'a venit destul de tare. nu stiu e vreo problema??? m am gandit ca as putea o face cu iubitul meu da protejat, nu mi se pare igienic sa o facem fara protectie mai ales acum.ce sfat imi dati?
sunt constienta ca ar tebui sa merg la un control da vreau sa merg la o d-na doctor ginecolog nu la un barbat.
de la farmacie nu mi'as putea cumpara ceva medicamente sau vreun unguient?
multumesc mul.
0
22-07-2011, ora 17:15
cristyna18
Nu este medic/terapeut
cristyna18
Buna am si eu o intrebare.Acuma ceva vreme am descoperit ca am o infectie cu Candida.Nefiind tratata la timp am facut o rana pe colul uterin.Aceasta rana se trateaza in urma tratamentului pe care il fac sau e nevoie de o interventie chirurgicala?E posibil ca in viitor sa nu pot avea copii?
0
23-07-2011, ora 14:04
offelia
Nu este medic/terapeut
offelia
Buna ziua, am 53 de ani si sant la menopauza de 5 ani. in urma cu 5 zile am avut dureri abdominale si am inceput sa sangerz abea vizibil in primele 3 zile dupa care putin mai mult dar nu abundent. am simptomele unui ciclu cu dureri abdominale, lombare si chiar dureri de cap. printr-un diagnostic avut acum vreo 25 de ani am aflat ca am un uter fibromatos, dar nu am avut probleme majore, numai un ciclu abundent cu simptomele mai sus mentionate toata viata.
Intrebarea mea este: care ar fi cauzele acestei sangerari? am citit o gramada despre acest simptom dar in afara de cancer nu mai vad nimic in fata ochilor...
am o programare la doctor pentru saptamana viitoare dar as vrea sa fiu putin pregatita. Va multumesc pentru intelegere.
0
24-07-2011, ora 09:53
Mandroiu Marian
Nu este medic/terapeut
Mandroiu Marian
Buna ziua! am 15 ani si ma confrunt cu o problema neobisnuita! Mi'au aparut niste mici bubite(rosii) pe capul penisului si dupa am observat caci mi'au aparut si mai jos de zona precedenta...prima data mi'a aparut p capul penisului(deasupra)iar dupa p pele un pic mai jos...!Rog un medic sa ma ajute!!!
0
22-08-2011, ora 13:50
kyz
Nu este medic/terapeut
kyz
Opinia unui doctor va rog! Acidul folic poate influenta (creste) fibromul uterin. Astept raspuns-*.Multumesc


(*modificat de admin)
0
17-11-2011, ora 17:04
gabs26
Nu este medic/terapeut
gabs26
buna ziua! am o mare problema am niste papiloame genitale. as vrea sa stiu, va rog, daca pot cumpara condyline si isoprinosine fara prescriptie medicala. va rog mult, ajutati-ma ! multumesc!
0
13-12-2011, ora 10:38
tinnamalinna
Nu este medic/terapeut
tinnamalinna
am si eu o intrebare varog., sunt insarcinata in luna 10..eri noapte am avut crampe si dureri abdominale si scurgeri de singe chiar cu chiaguri, , mam speriat si mam dus de urgenta la spital.mau kontrolat si miau zis ka e mikut bebe si numi pot zice nimik, , mia dat niste medicina si a zis sa revin la echografie dupa 2 sapt s vedem daca continuam sarcina sau nu, , e posibil sa mai fie viu copilasul meu?sunt disperata)il doresc mai mult ka orice.(ajutor!
0
13-12-2011, ora 21:26
alina27cta
Nu este medic/terapeut
alina27cta
buna seara bunica mea de 75 de ani a descoperit un nodul la san...sa operat si rezultatul biopsiei a fost tumora benigna a sanului gradul II dupa la examenul imunohistochimic are urmatoarele rezultate: carcinom mamar invaziv tip ductal PGR pozitiv 80% in celule tumorare.ER pozitiv 90% in celule tumorale..bcl 2 pozitiv difuz in celule tumorale..Ki 67 pozitiv 15% in celule tumorale...Cerb B2 pozitiv membranar discontinu in celule tumorale(+)..v-aa ruga sa ne indrumati...va multumesc anticipat..
0
14-12-2011, ora 20:49
alexandravet
Nu este medic/terapeut
alexandravet
Draga Alina 27cta eu te ajut daca vrei cu un nr. de tel al unui oncolog de la INSTITUTUL ONCOLOGIC din Cluj. Dar ce t-au spus medicii?face ceva tratament, iradiere sau chimioterapie? unde a fost operata?
nr. de tel. este 0264598361 interior 219 doctor RANCEA ALIN. asta este nr de tel pt programari. Daca vrei mai multe detalii despre institut si despre doctor le gasesti pe pagina lor de intrenet, , inst.oncologic, , I. CHIRITA, , CLUJ NAPOCA. Acolo gasesti si nr de tel al doctorului.
Este un institut foarte bun, acolo s-au operat multe cunostinde de ale mele si chiar si eu.
succes si multa sanatate.
0
15-12-2011, ora 16:30
alina27cta
Nu este medic/terapeut
alina27cta
multumesc din suflet alexandravet tratament nu mai are dar trebuie sa merg cu analizele care i le-am facut la oncologie si vroiam sa stiu inainte sa ajung acolo daca e ceva grav sau nu sau daca e de operat sau nu.daca poate sa ma ajute cineva cu mai multe detalli va rog...PGR pozitiv 80% in celule tumorale ER pozitiv 90% in celule tumorale bcl 2 pozitiv difuz in celule tumorale Ki 67 pozitiv 15% in celule tumorale cerb B2 pozitiv membranar discontinu in celule tumorale(+)..inainte de programare la uncologie va rog ajutati-ma...va multumesc
0
30-12-2011, ora 11:30
Lidia1234
Nu este medic/terapeut
Lidia1234
Buna ziua. am si eu o intrebare, va rog.de o saptamana si ceva am o secretie vaginala alba, fara miros.menstruatia intarzie cu 2 saptamani deja.mam gandit la sarcina, dar testul facut a iesit negativ. am mancarim rareori dar nu in fiecare zii.am avut si un contact sexual de atunci si mi sa umflat putin zona.va rog sa ma ajutati.mentionez ca mas fii dus la ginecolog dar nu ma aflu la momentul de fata in tara.multumesc
0
04-02-2012, ora 02:13
alina27cta
Nu este medic/terapeut
alina27cta
buna seara am si eu mare nevoie de ajutor din partea vosstra...mama mea are 49 de ani si a fost pana acum la 6 medici si nici unul nu a stiut ce are sau ce diagnostic sa zica...iar acum nu se simtea deloc bine in special seara la culcare...a zis ca are astm cronic...a dat injectabile hidrocortizon de 100 si nu si-a revenit..seara de seara pateste acelasi lucru a devenit un cosmar pentru ea cand vine noaptea..va rog ajutati-ma pe ce cale sa o mai iau ca nu mai stiu nu zic ca sa ii treaca repede dar macar sa poata sa doarma si ea linistita...va rog frumos ceva pe baza de naturiste sau medicamente dar sa o linisteasca...e groaznic cand vine seara va rog ajutati-ma.va multumesc anticipat...
0
07-02-2012, ora 19:13
Fara.nume
Nu este medic/terapeut
Fara.nume
Buna seara.Am si eu o problema care ma cam sperie si momentan nu pot sa ajng la un ginecolog.Sper sa ma puteti ajuta.am 19 ani si de aproape 2 sapt am o durere vaginala in timpul contactului sexual isuportabila.durere dar si usturime. si pe langa am si o secretie albicioasa dar putin cam abundenta, uneori chiar si cu un miros neplacut.nu am sangerri anormale, doar ca in timpul actului sexual durerea apare si la ovare.Ce credeti ca ar putea fi si daca pot face ceva sa imi treaca pana pot merge la un doctor ginecolog? va rog mult daca se poate un raspuns.
0
02-03-2012, ora 20:00
Andreea Erika
Nu este medic/terapeut
Andreea Erika
Buna seara, mama mea are 49 de ani, a intrat in menopauza acum trei ani de zile, acum trei zile a inceput sa singereze foarte tare, a fost internata 3 zile in spital pana i-au oprit sangerarea. Acum asteptam rezultatele care dureaza o luna de zile. Doctorul la care a fost a spus ca trebuie sa-i scoata uterul. Ce sa fac, sa mai duc si la alt Doctor cu ea? Multumesc! O seara faina va doresc in continuare!
0
05-03-2012, ora 13:02
Andreea_andu
Nu este medic/terapeut
Andreea_andu
Am si eu o intrebare..acum cateva zile am fost la ginecologie si am fost diagnosticata cu colpita mixta si am primit tratament: metronidazol tablete timp de 10zile si Meclodin ovule vaginale timp de 6 zile..Sunt in a 3a zi de tratament dar mi-a venit menstruatia..Trebuie sa intrerup si tratamentul cu metronidazol sau doar cel cu ovule?
0
03-04-2012, ora 08:54
emilia_07
Nu este medic/terapeut
emilia_07
Buna ziua! cine imi poate da o parere avizata despre rezultatul ecografiei pe care am facut-o, il rog s-o faca:
ambii sani cu tesut glandular normal reprezentat cu fragmetare heterogena, in toate sectoarele
Nu se evidentiaza procese ce modifica arhitectura glandei mamare. Nu se evidentiaza procese localizate
Sanul stang evidentiaza un singur chist de 3/4 mm, cu perete subtire si continut seros, la ora 5, fara importanta patologica
Ganglioni axiliari fara elemente eco patologice
Concluzie: ambii sani normali
Un chist benign in sanul stang cu scorul BIRARDS=2
Stiu ca dr mi-a spus sa nu ma gandesc la el, ca daca nu se vedea, nici nu l-ar fi scris pe foaie, insa, ceva trebuie facut, el zice ca nu, dar nu tb sa merg la un ginecolog/endocrinolog/oncolog sa vad ce e cu el, sau sa scap cumva de el? va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns avizat! multumesc frumos!
0
14-04-2012, ora 12:55
iiioanna
Nu este medic/terapeut
iiioanna
Buna.. De 4-5 zile in timpul ciclui menstrual mi-au aparut cateva bubite.. am crezut ca sunt cosuri.. dar au aparut mai multe se fac ca neste "basicute" sii se sparg mi-au aparut si "la intrare" in vagin, ma ustura cand urinez sau cand ma misc.. ce pot face ?!
0
18-05-2012, ora 19:08
furfurica
Nu este medic/terapeut
furfurica
buna ziua am o prob cu mentruatia imi intarzie o luna apoi luna urmatoare imi vyne la inceput si la sfarsitu lunii.vreau sa stiu dac am aceste probleme pot sa mai raman insarcinata??????
0
19-07-2012, ora 01:37
adina_dark
Nu este medic/terapeut
adina_dark
Buna seara!
Am decis sa scriu aici pentru a cere un sfat (unui medic, daca se poate).
Am 26 de ani si dintotdeauna am avut probleme cu menstruatia. Prima a fost la 18 ani dupa care am luat cam 4 ani ba anticonceptionale, ba alte medicamente (nu le mai tin minte numele)...Le luam 3 luni + o luna pauza (luna in care nu aveam menstruatie). Pana la urma am renuntat la tratament. La ceva timp dupa, s-a reglat cat de cat, adica se mai intampla sa nu-mi vina o luna, dar destul de rar. Imi imaginez ca era si datorita faptului ca aveam o viata sexuala activa. De cateva luni, 3 mai exact, nu am mai avut menstruatie. Din cate am citit, absenta se poate datora si stresului foarte mare, de care trebuie sa precizez ca am avut parte din plin (examene, licenta, certuri in cuplu, culminand in cele din urma cu despartirea). Incepusem sa-mi fac probleme cu privire la o sarcina care nu ar fi picat deloc intr-un moment potrivit. Am facut 2 teste, ambele negative.
Astazi, insa, am avut pentru scurt timp, un moment de bucurie, respectiv faptul ca am avut o usoara sangerare (ma asteptam sa se intample asta, pentru ca in ultimele 2-3 zile mi-au aparut cosuri - ceea ce in mod obisnuit nu se intampla, si am avut si o oarecare sensibilitate a sanilor, dar a lipsit, in schimb, durerea de spate).
Intrebarea mea este daca e normal sa se intample asa, adica nici macar o zi intreaga (de obicei dureaza vreo 4 zile, insotita de dureri crancene de burta in prima zi - ceea ce acum nu pot spune ca s-a intamplat...doar o usoara stare de disconfort general). Intreb asta pentru ca nu s-a mai intamplat niciodata sa curga atat de putin. Sa incep sa-mi fac griji cu privire la alte cauze? Nu stiu daca are vreo relevanta, dar precizez si faptul ca acum vreo saptamana am avut cateva zile in care am avut stari de greata (in special seara), dar asta dupa ce au iesit testele negative (si nici nu am mai avut contacte sexuale dupa ce am facut testele), asa ca am exclus, inca o data varianta unei sarcini (de care mi-am facut inca o data griji) si am pus, mai degraba pe seama oboselii si a faptului ca nu mancam la munca aproape nimic, dar beam, in schimb cola, destul de multa.

Daca as putea sa primesc un raspuns care sa-mi explice cat de cat, ce se intampla, sau macar niste ipoteze, as fi recunoscatoare, pentru ca deocamdata nu am nici o posibilitate sa ajung la medic.

Va multumesc anticipat!
0
23-07-2012, ora 16:40
florin02
Nu este medic/terapeut
florin02
Buna ziua, am si eu o problema. De 3-4 luni am in zona testiculelor o pata de culoare alba ce imi provoaca mancarimi violente si tot in acea zona imi apar un fel urme de matreata, tot de culoare alba. ce sa fac??
Adaugă un comentariu / răspuns
32 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai frecvente cauze de piele iritată
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Iritațiile pielii - topul celor mai frecvente cauze
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •