Operatie otospongioza-unde si cum?

14-03-2009
eu_nicoleta
Nu este medic/terapeut
eu_nicoleta
As vrea sa aflu mai multe despre interventia chirurgicala in cazul otospongiozei-daca operatia este singura solutie, care sunt sansele de vindecare dupa aceasta, si care sunt cele mai indicate centre cei mai indicati medici in domeniu (nu conteaza localitatea).
4 comentarii
0
14-03-2009, ora 16:00
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
vezi www.latcan.ro-Proteza auditiva BAHA si Centrul medical "PRAIN"SRL.
0
03-07-2009, ora 12:37
Zota Carmen
Nu este medic/terapeut
Zota Carmen
Ma numesc carmen din bacau.La iasi am fost diagnosticata cu otospongioza UD de doctor Cozma.Am 36 de ani..pe forum a aflat totul despre operatie..nu mie frica dar nu imi pot permite.Am sunete groaznice in UD..capul nu mai spun...Un an este de cand am astfel de sunete.Orelistul din bacau mia dat 1 luna Betaserc si a zis ca le iau degeaba zgomotele nu o sa imi dispara.Parca se mai diminuase un pic.Cum operatia nu mio pot permite in cel mai scurt timp mas gandi la proteza dar nu stiu ce sa fac.As lua un tratament medicamentos.parca innebunesc.Datimi va rog o solutie.Astept raspunsul dumneavoastra.!
0
29-07-2009, ora 00:28
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
In Bucuresti, la Spitalul Judetean ILFOV, clinica ORL-PROF.DR.MANU DOREL, in cadrul uniu program national puteti testa si primi gratuit o proteza auditiva BAHA.Sanatate.
0
02-02-2019, ora 21:04
antony52
Nu este medic/terapeut
antony52
am fost operata de otospongioza urechea stanga in anul 2012, operatie reusita de catre d-na doctor Radulescu de la spitalul de recuperare Iasi.de aproape un an auzul a ineput sa se diminueze iar acum nu mai aud cu urechea respectiva. ce pot sa fac? Nu pot sa mai dau de doamna doctor. considerati ca se mai poate face ceva, fara sa ajung la proteza auditiva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.