Operatie menisc, dureri acute

22-05-2014
CristaFlorin
Nu este medic/terapeut
CristaFlorin
Buna seara, in data de 14.05.2014 am suferit o artroscopie, facuta de dr. Tatu Fabian, in cadrul Spitalului Militar din Timisoara. La aceasta artroscopie s-a vazut ca meniscul este afectat, cartilajul distrus, nevazandu-se pe IRM. Domnul doctor mi-a spus ca a curatat pe acolo ce era rau, acum incearca sa salveze meniscul (NU ESTE SCOS) printr-un tratament ce consta in: infiltratie in genunchi cu acid hialuronic (Crespine Gel), injectii intra-muscular cu Alflutop, apoi ceva ce nu prea am inteles este ca extrage sange din vena si cu o alta substanta imi injecteaza in genunchi.
Nu asta este problema, problema e ca eu am venit cu niste dureri in partea exterioara(genunchiul stang, in partea stanga laterala), zona capului fibulei. Mi s-a dat diagnosticul de instabilitate articulara tibio-peroniala sau ceva de genul si mi-a zis domnul doctor ca nu stie ce sa faca...durerea mi se duce pe gamba in jos, dar nu tare, doar impulsuri. Sunt disperat, de 1 an ma chinui cu durerea aceasta care a aparut 'peste noapte', eu facand canotaj de performanta in cadrul complexului olimpic de la Orsova. Tin sa va spun ca am 15 ani, 190 cm inaltime si aprox. 80 kilograme. Va cer doar o parere, am fost la foarte multi doctori si habar nu au avut, toti imi ziceau ca 'E ruptura de muschi' sau 'Nu ai muschiul format, fa fiziokinetoterapie' am bagat in mine si o gramada de antiinflamatoare si tot nimic...am facut cam o luna fiziokinetoterapie si nimic, doar ne-au luat banii. Dumneavoastra, domnule doctor, ce ziceti ca ar fi? Si daca aveti acelasi diagnostic ca dl. doctor Tatu, ce ar trebui sa fac? Cum sa tratez aceasta? Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul