Operatie de fibom! astept parerea unui medic...

17-09-2009
monica_g
Nu este medic/terapeut
monica_g
am 42 de ani, si in urma cu o luna am fost operata de Fibrom Uterin. Datorita faptului k fibromul era destul de mare, mi s.a scos uterul. Ovarele mi.au fost scoase si ele pt k erau pline de chisturi. Asadar am ramas cu trompele ( care sunt legate in urma cu 16-17 ani) si bineinteles cu colul uterin. Operatia a decurs bine, perioada de internare fara nici un fel de probleme. Dupa aproximativ 10 zile de la operatie am inceput sa am dureri de san, furnicaturi si intepaturi. Este adevarat ca sanul drept durea destul de tare si inainte de operatie. Am bufeuri Foarte Puternice si dese. De durerile de burta nu mai zic nimic pt k mi se par normal avand in vedere timpul scurt de la interventie. O mare parere de rau am din cauza faptului k nu am reusit sa vb cu doctorul despre restul problemelor care le implica aceasta operatie. Asadar, nu cunosc mai nimic despre tratamentul care va trebui sa il fac, nu stiu dak sunt riscuri sa apara din nou un fibrom si nu stiu ce lucruri ar trebui sa fac si ce sa nu fac. Nu ar fi fost mai bine sa imi fi scos si colul cu tot cu trompe, astfel nu mai exista nici un pericol?! Veau sa mentionez k analiza macroscopica este buna.
M.as bucura si m.ar linisti intr.un fel dak raspunsul ar veni de la un Medic de Specialitate.
Va multumesc!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.