Operat de HDL

29-01-2012
cpt
Nu este medic/terapeut
cpt
In urma cu aprox. un an si jumatate am fost operat de HDL L4-L5 cu semipareza pa pic. stg.Dupa operatie am ramas cu o arsura in zona fesei drepte (situatie care nu exista inainte de operatie) dar care nu ma deranjeaza foarte tare.Am inceput sa ma simt bine undeva pe la un nivel de 8-9 din zece, pana zilele trecute cand a inceput sa ma doara piciorul stg. ( operat ), si putin zona operata.As vrea sa-mi spuneti daca aceste dureri noi si unele furnicaturi pe picioare sunt cumva di cauza celor minus 20 de grade de afara.Mentionez ca datorita serviciului mai stau si pe afara in timpul acesta.Cu ce sa contracarez aceste simptome (ketonal supozitoare nu mai gasesc ) deoarece acesta era un medicament care ma ameliora in alte situatii. Este posibila o alta HDL?(nu am facut eforturi prea mari max.10 kg si cu atentie si mai fac si un fel de gimnastica medicala acasa dar care ajuta). cu mii de multumiri!
2 comentarii
0
29-01-2012, ora 16:08
cpt
Nu este medic/terapeut
cpt
Sarea afecteaza in vreun fel actiunea AINS (ketonal) ?
0
30-01-2012, ora 16:27
1969
Nu este medic/terapeut
1969
Da, nu mai mincati sarat, va spun din propria experienta.O zii buna, multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul