Ochi rosii

27-11-2009
stefanescu18
Nu este medic/terapeut
stefanescu18
Buna ziua! In urma cu doi ani am fost diagnosticat cu conjunctivita cronica. Am facut nenumarate tratamente ( unguente, picaturi..etc. ), din pacate fara rezultate. Zilnic ( in special dimineata la trezire ) ochii sunt rosii, senzatie de corp strain si alte simptome imi creeaza neplaceri. Mergand la un alt medic oftalmolog, mi s-a spus ca nu este posibil ca timp de doi ani de zile tratamentul sa nu aiba nici un efect, recomandandu-mi sa fac si alte investigatii, in special ORL. In acest fel, am ajuns sa efectuez un exudat nazal unde am fost depistat cu STAPHYLOCOCCUS HAEMOLYTICUS. Exista vreo legatura intre acest stafilococ si problema mea la ochi ? Iar daca exista, pe langa tratamentul cu antibiotic pentru stafilococ, este necesar si un tratament ocular specific acestuia ?
1 comentarii
0
27-11-2009, ora 22:02
Dorina A
Nu este medic/terapeut
Dorina A
Buna ziua, ma scuzati de deranj de ceva zile am niste neclaritati...am inceput sa vad in ceata dar dupa cateva minute vad normal, pot sa spun ca patesc asta in fiecare zi dar totusi nu imi este tot una as vrea sa stiu daca este posibil sa numai vad, poate fi si pe baza stresului, nelinisti sau a nervilor acea ceata???.ce ma sfatuiti va rog frumos as dori un raspuns..Multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.