Ochi obositi.

28-06-2014
eduard71
Nu este medic/terapeut
eduard71
Buna seara,

Imi simt ochii obositi, iar cand ii inchid simt o senzatie de usturime/lacrimare si cateodata ma ia si cu ameteala. Cel mai des mi se intampla cand stau si invat/citesc cateva ore. Exista picaturi pentru aceasta problema? Multumesc !
3 comentarii
0
29-06-2014, ora 01:13
Dr. Diana Enachescu
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Diana Enachescu
Pentru ameliorarea simptomele puteti incerca picaturi cu lacrimi artificiale ( Biosooft Iridium A Solutie oftalmica, Lacrisifi, Lubristil, Naabak, Bluyal) insa ar fi indicat sa faceti si un consult oftalmolog sa nu fie cazul de o tulburare de vedere.
0
01-07-2014, ora 10:26
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata!Doamna doctor are dreptate, mergeti la un consult oftalmologic, se pare ca aveti nevoie de o prescriptie optica. Daca, dupa ce ati pus ochelarii, mai acuzati senzatie de corp strain, usturime, ochii sunt rosii, puteti folosi lacrimi artificiale cu acid hialuronic( unul din colirurile mentionate de doamna doctor), in amandoi ochii -1 picatura la nevoie.Numai bine
0
01-07-2014, ora 22:20
eduard71
Nu este medic/terapeut
eduard71
Multumesc mult ! O sa-mi fac programare la un oftalmolog !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul