Ochi - roseata si mancarime

12-07-2012
theo.dragan
Nu este medic/terapeut
theo.dragan
Buna tuturor. Am 17 ani sunt in vacanta fara parintii mei, doar la matusa mea in Statele Unite pe o perioada de 2 luni de zile. La 3 zile dupa ce am ajuns aici a inceput o chestie care imi strica putin din vacanta asta frumoasa. Ochii imi sunt rosii in timpul zilei si FOARTE rosii in timpul noptii/serii si ma mananca destul de tare. Nu consum droguri deloc sau alcool des. Multi imi spun ca s-ar putea sa fie din cauza pisicii pe care o are varul meu aici unde stau, dar nu sunt de acord cu ei ca nu prea stau pe acasa... Suntem plecati cam 7 ore pe zi si niciodata nu mi se fac mai bine ochii sau sa se intample sa ma manance mai putin. Am incercat o gramada de metode: sa nu ma scarpin, sa folosesc Visine pentru alergii ( care inlatura roseata timp de 4-5 ore, dar mancarimile continua ), am fost la un doctor unde am platit 100$ pentru programare si mi-a dat o prescriptie medicala in 2 minute de consultat cu 2 sticlute a cate 150$, iar asigurarile facute in afara Americii nu sunt valabile pentru farmaciile de aici! Chiar nu stiu ce sa ma mai fac pentru ca ma uit si acum in oglinda si ma speriu! E ca si cum as fi fumat 1 tona de iarba, prietenii varului meu ma intreaba mereu cata iarba am fumat sau cat am baut de arat asa? Stiu ca probabil e amuzant, dar e foarte greu sa te abtii de la scarpinat si e foarte greu sa te uiti in oglinda si sa te vezi in halul asta! Precizez ca sunt asa de 2 saptamani si jumatate si nu s-a schimbat absolut nimic. Pe la mijlocul zilei, orele 13-16 parca sunt mai linistiti. La ce sunt alergic? Ce boala am? Tin sa precizez: nu ma dor ochii deloc, nu mi-e afectata privirea deloc, deci e vorba doar de MANCARIME si ROSEATA. Va multumesc.
1 comentarii
0
12-07-2012, ora 07:34
theo.dragan
Nu este medic/terapeut
theo.dragan
Nu stau nici in aer conditionat non-stop.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.