Ochi, gat, mana | Forumul Medical ROmedic

Ochi, gat, mana

08-01-2010
genna
Nu este medic/terapeut
genna
Buna ziua,
De cateva luni am o durere pe partea dreapta, care incepe cu ochiul, dantura, urechea, gatul si se lasa pe mana dreapta. Am fost la medic si a considerat ca ar fi din cauza molarului din dreapta jos, insa chiar daca l-am scos durerea continua sa apara. Sunt seri in care ma simt foarte rau, simt ca imi pulseaza ochiul drept rau, o durere acuta in ureche si in gat si nu-mi mai pot misca gatul. Nu stiu ce sa mai fac! Am scos maseluta de 5 luni, asadar nu ea a fost cauza. In timpul acestor dureri am si senzatia de greata. Va rog sa-mi spuneti catre ce medic sa ma indrept, deoarece am fost si la internist si la generalist si la stomato...etc. Va multumesc!
4 comentarii
0
09-01-2010, ora 10:09
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata!Eu iti recomand consult neurologic, ORL si un examen al fundului de ochi la oftalmologie; ar fi necesar un RMN sau CT cerebral pentru orientare catre un diagnostic; numai bine
0
09-01-2010, ora 10:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergeti la Oftalmiologei sa faceti un Fund de ochi..
durerea din ureche cu siguranta NU este o otita.. durerea radiaza spre ureche posibil de la coloana cervicala.
pentru a clarifica acest lucru.. trebue sa va vada si la Reumatologie si la ORL.
cu toate rezultatele trebue sa mergeti la med. de familie.. el trebue sa decida daca este clar diagnosticul.. sau va fi nevoie si de consultla neurologie !
0
09-01-2010, ora 11:05
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Domnul doctor are dreptate, trebuie investigata si coloana cervicala; examenul cel mai indicat ar fi un RMN cerebral si de coloana cervicala cu substanta de contrast; numai bine
0
09-01-2010, ora 13:30
genna
Nu este medic/terapeut
genna
Multumesc frumos pentru raspunsul prompt! O sa fac aceste investigatii si sper sa fie bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: