Obosesc foarte repede

26-06-2015
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
Am vreo 2 saptamâni de când am nişte stării ciudate, au început cu dureri in piept sau mai mult ca o apăsare si la fel si la inima, am ajuns la spital mi S a zis k am nevralgie...dar eu tot nu m-a simt bine...mai nou obosesc f repede dacă urc 2 etaje îmi creste pulsul...Nush cât de grav este...nu pot lua pastile ca m-a înec cu ele, d abia mananc 😓 Nush dacă e cv grav sau nu...mi am făcut EKG totul a ieşit bn si radiografie la plămâni, la fel ce as putea avea...zi de zi m-a simt rău...simt ca nu am aer ca nu pot respira...
8 comentarii
0
26-06-2015, ora 21:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi o stare de preinfarct
este nevoie de testul de efort la Cardiologie
0
27-06-2015, ora 00:42
magdalina
Nu este medic/terapeut
magdalina
Mergeţi la medic si cereţi analize pt tiroida, aveam cam aceleaşi simptome si sufăr de hipertiroidie.
0
27-06-2015, ora 09:11
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
Am întrebat pentru a afla un răspuns, nu pentru a m-a speria, nu am avut niciodată probleme cu inima, si preinfarct mie cam greu sa cred k am...am aj in aceea zi la spital mi au făcut EKG nu au zis cv ca as avea, si am si numai 27 de ani...m aţi cam speriat
0
01-07-2015, ora 22:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu ai scris nici varsta, nici KG care le ai asa ca acela era cel mai mare risc conform simptomelor
alta posiblitate este refluxul gastro-esofagian care prin acidul gastric irita esofagul si poate da asa dureri
0
03-07-2015, ora 17:59
lachriss
lachriss
Buna ziua. Este normal ca atunci cand urcati doua etaje sa va creasca pulsul si sa obositi. De cat timp sunt dificultatile la inghitire? Se intampla ca, dupa masa sau la aplecarea inainte, sa va vina mancarea inapoi sau acru in gura (asa cum a spus si dl doctor, refluxul gastro-esofagian poate cauza o simptomatologie asemanatoare cu cea descrisa de dv)? Sunteti o persoana mai anxioasa, va suparati sau va nelinistiti usor (simptomatologia dv poate avea si cauze de ordin psihologic)?
1
03-07-2015, ora 18:23
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
Am avut si probleme cu reflux gastro si am luat gaviscon, si sunt si o persoana care mă speri din orice, apăsarea in piept mi-a trecut, dar acum am o alta problema in dreptul inimi ptn mai jos simt ca am cv care m-a apasă pe inima, si knd îmi fac masaj pe coasta in locul unde simt apăsarea simt ca am ceva, ceva ce e depus pe coasta, o perioada destul de lunga d vreo 2 ani am făcut atacuri de panica, imediat m-a panichez, chestia asta la inima o am de vreo 2 ani, apare si dispare, dupa ce fac masaj îmi mai trece, ce ar putea fi???
0
03-07-2015, ora 18:24
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
Va mulţumesc frumos pentru răspunsuri!!!
0
04-07-2015, ora 12:33
lachriss
lachriss
Simptomele dv, cu foarte mare probabilitate, au o importanta componenta indusa psihologic. Incercati sa va gasiti diferite preocupari si sa nu va mai ganditi la faptul ca ati avea ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  • Potrivit unui nou studiu, consumul de canabis poate ameliora oboseala
  •