Oboseala, sensibilitate la lumina, usoara ameteala

26-06-2015
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Mentionez ca am facut analizele.. au iesit in limitele normale. Am facut si RMN cerebral si cervical.. la fel nici o problema.. Tin sa mentionez ca m'am consumat prin martie.. am avut niste probleme.. de atunci am oboseala aceasta.. Un medic psihiatru mi'a zis ca e nevroza astenica.. ce tratament ar fi pentru aceasta.. ? cat timp tine aceasta nevroza?
6 comentarii
0
28-06-2015, ora 13:45
Dr. Ricean Alina
Psihiatrie pediatrica, Brasov
Dr. Ricean Alina
Buna ziua! Ati spus ca analizele v-au iesit bine, dar ce analize ati facut(hemoleucograma, Ca, mg, hormoni tiroidieni)?Un tratament potrivit dumneavoastra poate fi prescris de medicul care v-a vazut.Daca un v-a recomandat medicatie, puteti face psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Numai bine,
Dr.Ricean Alina
0
28-06-2015, ora 19:18
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Am facult hemoleucograma.. si m'iau iesit marite euzinofilele. Restul in limitele normale.
0
28-06-2015, ora 21:06
Dr. Ricean Alina
Psihiatrie pediatrica, Brasov
Dr. Ricean Alina
Eozinofilele marite pot indica un teren alergic sau parazitoza intestinala. Un examen coproparazitologic ati facut?
0
28-06-2015, ora 22:37
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Da am facut.. e negativ
0
28-06-2015, ora 22:37
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Probabil ca e pe fond alergic. Am luat ceva pastile perioada asta !
0
28-06-2015, ora 22:41
Dr. Ricean Alina
Psihiatrie pediatrica, Brasov
Dr. Ricean Alina
Bun, atunci mergeti cu incredere la un psihoterapeut cognitiv-comportamental avizat de Colegiul Psihologilor din Romania.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul