Oare scleroza?

05-03-2009
Mladen
Nu este medic/terapeut
Mladen
Va rog sa ma ajutati.
De vreo 2 luni sufar de depresie.Si am cam lasat-o netratata.Am crezut ca lucrurile se vor imbunatati, dar nu a fost asa.Iar acum, cam de vreo 4 zile, ma doare coloana, imi amortesc membrele, nu foarte tare, ma concentrez greu, erectie slaba, catodata dificultati de vorbire, de orientare, vedere un pic incetosata..Precizez ca in perioada asta de depresie m-am consumat mult.Poate trece asta sau e vorba de scleroza?
1 comentarii
0
05-03-2009, ora 22:21
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
pai raspunsul nu -l poti afla decat dupa o consulatatie si eventual ceva analize.nu mai sta sa te consumi in ganduri si depresie, caci cu timpul se agraveaza.mergi la un neurolog si daca consideri ca simptomele sunt vechi si te obsedeaza ideea de boala neurologica.mergi la un Rmn...si alungi orice suspiciune neuro, deasemenea daca iti permiti poti incerca si consiliere psihologica ajuta f mult
mai ales daca gasesti pe cineva de buna credinta.Ca tot veni vorba de credinta...incearca putin post si rugaciune vorbeste cu un preot...si incearca sa aplici cat mai multe elemente de bine in viata ta.Concep welness daca ai auzit.Mult sport, alimentatie sanatoasa, si odihna.Cauzele simptomelor tale pot fi multiple...dar incepe de la a elimina suspiciunea vreunei afectiuni biologice (neurologice).succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.