Oare ce este?Boala venerica?

22-09-2011
daniel63
Nu este medic/terapeut
daniel63
Buna seara,

Am 32 de ani si am si eu o problema care ma scoate din minti si nu ma lasa sa dorm noaptea.Putin istoric:
Totul a inceput undeva in Ian 2011.Am avut o contacte sexuale neprotejate cu o fata cu care nu avusesem pana atunci.Dupa aproximativ o saptamana, am avut un contact oral cu altcineva.Apoi dupa alte 2 zile am avut urmatoarele simptome: mici bubite pe penis vizibile mai ales la erectie, usturimi la urinare, secretie galbena, erectie scazuta.Am fost la dermatolog, mi-a facut ex secretiei uretrale si rezultatul nu a fost foarte convingator, a spus dansul.Vazand acestea am fost la alt medic care mi-a recomandat tratament cu antifungice cred-doza unica.Ca prin minune totul a trecut in 2 zile, mai putin bubitele rosii.Nu le-am mai dat importanta.De atunci, adica din februarie, am avut contact sexual neprotejat cu 2 persoane.Nu am mai avut nici o manifestare.Acum o luna, am avut contact intim cu o femeie usoara, dar fara penetrare, doar s-au atins organele.Imediat a doua zii au aparut primele simptome: usturimi pe capul penisului, aceleasi bubite, intepaturi pe uretra, mancarimi ale anusului, stare febrila, doua blande pe piele, o senzatie ciudata de usturime a picioarelor, o usoara pata pe penis, mica langa'ata'.Disperat si speriat am mers la dermatolog, nu mi-a spus diagnosticul, doar: infectie bacteriana si ciuperca.Fara analize mi-a prescris dixociclina si metronidazol.Am urmat tratamentul 7 respectiv 10 zile.Simptomele nu au disparut, a urmat al doilea dermatolog, acesta a scris diag: balanita nespecifica.Tratament: azitromicina doza unica.Au mai trecut cateva zile, simptomele aceleasi in plus a aparut si febra.De data asta am spus sa merg la urolog: infectie urinara, fara analize, tratament 7 zile ciprofloxacina de 1g.Am terminat si acest tratament, simptomele inca mai persista.La 28 de zile de la ultimul contact mentionez ca am facut VDRL si TPHA, rezultat ambele negative.A trecut destul timp pt eventuala pozitivare a VDRL-ului?Mentionez ca din toate simptomele bolilor venerice despre care am auzit doar scurgeri din uretra nu am avut.Acum urmeaza sa-mi fac o secretie uretrala, sa vedem ce iese si aici.Ma macina in special 2 intrebari: ce boala da simptome de a doua zi? Din cate am citit si intrebat eu, medicamentele pe care le-am luat ar fii trebuit sa acopere tot spectrul de infectii posibile.. Si totusi nu a trecut.Va rog un sfat.

Multumesc
1 comentarii
0
22-02-2012, ora 03:31
dinelud
Nu este medic/terapeut
dinelud
Felicitari!!
cea mai usoara modalitate era sa tio tai, si scapai de toate problemele)))
te mai intelegeam dc aveai 18-24ani, dar ai tocmai 32 si nici makar nu te gindesti la sanatatea ta, protejeazate !! te culci cu toate din prima seara fara protejare, asa ca evident si urmele!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.