Oare ce am????

07-04-2013
Narcissaa
Nu este medic/terapeut
Narcissaa
De mai mute ori am patit asa: ma trezeam din somn si deschideam ochii, dupa cateva secunde simteam ca un val de caldura din ce in ce mai intens, incepeam sa transpiri si apoi incepea sa imi bata foaooarte tare inima. Parca sarea din piept.
Ma ridicam din pat si mergeam la baie si inceram sa ma linistesc. Incercam sa resir calm, calm, si incet incet inima isi revenea la bataile normale.

Am patit asta de 4-5 ori intr-un an. Una dintre dati, cand am simtit valul de caldura si transpiratiile stiam ca o sa urmeze acele batai accelerate ale inimii asa ca am inceput inaintea lor sa respir calm, calm. Astfel transpiratia "s-a retras" si inima nu a mai inceput sa bata accelerat. Dar o singura data am reusit asta, in rest nu.

Nu imi dau sema ce am sincer... Eu am fost la cardiolog si am facur de 3 ori ekg dar a iesit bine. Tensiunea buna. Am fost si la endocrinolog si tot bine a fost. Medicul de familie zice ca nu e bun ekg ca e mai bun holter din ala pe mana...
Eu sunt foarte speriata, a nu stiu ce am si mi-e frica sa ma mai duc la un cardiolog.
2 comentarii
0
07-04-2013, ora 20:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi anxietate.
Dar pentru 5 episoade din acelea pe an nu cred ca vrei sa iei medicamente psihiatrice.
Documenteaza-te despre anxietate pe net.
0
07-04-2013, ora 22:51
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
EKG nu-i suficient...
roaga sa-ti faca si-un eko la inima..stiu medicii.
scriu din experienta,
zicea ca nu-i cazul.ekg-ul fiind f bun
la eko s-a descoperit totusi aorte infundate.
sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici