O problema

10-06-2011
cristi443223
Nu este medic/terapeut
cristi443223
Cand am vise erotice, cu diferite fete cu care am stat, cu care am facut sex, care imi plac mult din vis ejaculez, parca sunt acolo, e real, nu stiu ce ce intampla cum se poate parca as face sex non stop.. nu duc lipsa de sex...
3 comentarii
0
11-06-2011, ora 14:46
cristi443223
Nu este medic/terapeut
cristi443223
Nu stie nimeni de ce patesc asta?
0
12-06-2011, ora 17:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Vrei sa stii de ce patesti asta, dar se pare ca nu-ti displac, le doresti si nu ai vrea sa scapi de ele...Ai aceset vise pentru ca iti alimentezi subconstientul zi de zi cu imagini de natura sexuala, ganduri erotice, ai conversatii cu tema sexuala cu diverse persoane etc..deci in viata reala paharul este umplut picatura cu picatura si noaptea se revarsa. E posibil ca in visele tale erotice sa faci ceea ce in viata reala nu ai reusit si nu reusesti sa faci, dorindu-ti, de fapt, sa faci, dar din cauza inhibitiilor legate de stress, pozitie sociala, educatie, conjunctura, ambianta, constrangeri de natura religioasa, etnica etc. etc. nu reusesti vreodata sa le faci.dar in creier s-au format fisiere cu aceste dorinte nesatisfacute pe care cateodata le vizualizezi si le traiesti prin vis. Si tu alimentezi si pregatesti aceste stari onirice nu fara placere..o usora stare de emotie te cuprinde ciar inainte de culcare, ca si cum toate aceste femei ar veni langa tine de indata ce inchizi ochii..Dar nu e bine, aceste vise iti vor influenta sexualitatea in sens negativ.Daca ai un psihic puternic, le poti respinge prin autosugestie.vorbesti cu tine in momentele de dinainte de a adormi.Daca nu reusesti, poti apela la un psiholog.Nu consuma bauturi alcoolice seara si nu manca copios, mult dupa ora 18.
0
13-06-2011, ora 08:35
cristi443223
Nu este medic/terapeut
cristi443223
Multumesc mult, alte stafuri? cat de grava poate fi chestia asta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.